Zamknij

Katastrofa na wyścigach w USA. Kierowca wypadł z toru i wbił się w tłum widzów

24.10.2021 13:32
Airport Race Wars 2
fot. Twitter/Jim Lefko

Tragedia na wyścigach samochodowych "Airport Race Wars 2" w Teksasie. Kierowca, który stracił panowanie nad pojazdem podczas sobotnich drag racing, wbił się w tłum widzów, zabijając dwie osoby i raniąc co najmniej pięć innych - podała w niedzielę amerykańska prasa.

Jak poinformowała telewizja ABC, powołując się na amerykańską policję, do katastrofy doszło na lotnisku Kerrville-Kerr w teksańskim powiecie Kerr. Trasa wyścigu "Airport Race Wars 2" wiodła pasem startowym, na którym kierowcy mogli rozwinąć duże prędkości.

"Kierowca stracił kontrolę nad samochodem, rozbijając się o zaparkowane pojazdy i uderzając w widzów, którzy obserwowali wyścigi" - powiadomiła policja w Kerville-Kell, położonym blisko 100 km na północny zachód od San Antonio.

Katastrofa na wyścigach w USA. Kierowca wypadł z toru i wbił się w tłum widzów

Według funkcjonariuszy dwie osoby zmarły na miejscu, a cztery zostały przetransportowane drogą powietrzną do szpitali w San Antonio. Co najmniej jedną poddano leczeniu w lokalnej placówce zdrowia.

"Strona internetowa Kerrville Convention and Visitors Bureau promowała wydarzenie jako «dzień pełen akcji, przyjazny rodzinie», w którym fani mogą oglądać «najszybsze samochody wyścigowe, rywalizujące o nagrody łącznie w wysokości ponad 8000 dolarów»" – podała ABC.

Wyścigi równoległe polegają na rywalizacji dwóch samochodów lub motocykli na prostym odcinku, najczęściej o długości ok. 402 lub 201 metrów.

RadioZET.pl/PAP/Andrzej Dobrowolski