Katarzyna Wasick z trzecim medalem pływackich ME w Kazaniu

05.11.2021 17:30

Katarzyna Wasick zdobył srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kazaniu. Polka, dla której jest to trzeci krążek w tej imprezie, uzyskała czas 51,58 s i była wolniejsza tylko od Szwedki Sary Sjoestroem (51,26).

Katarzyna Wasick jest już multimedalistką pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kazaniu. Wcześniej wraz z koleżankami ze sztafety 4x50 m stylem dowolnym sięgnęła po brązowy krążek, a w środę popłynęła po srebro na 50 m kraulem. Wtedy również przegrała tylko ze Sjoestroem.
Szwedzka gwiazda, która w dorobku ma już ponad 30 złotych medali imprez rangi mistrzowskiej, prowadziła od startu do mety. Trzecie miejsce zajęła Holenderka Marrit Steenbergen - 51,92.

Pływackie ME w Kazaniu - medale Polaków

Łącznie w Kazaniu Polska ma już sześć medali - złoty Alicji Tchórz, dwa srebrne Wasick oraz brązowe Pawła Juraszka, Jakuba Majerskiego i kobiecej sztafety 4x50 m st. dowolnym.