Katarzyna Niewiadoma zajęła 6. miejsce w Giro d'Italia

Krzysztof Sobczak
09.07.2017 17:55
Katarzyna Niewiadoma
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Katarzyna Niewiadoma (WM3) zajęła szóste miejsce w zakończonym w niedzielę dziesięcioetapowym wyścigu kolarskim Giro d'Italia (Giro Rosa). Zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Holenderka Anna van der Breggen (Boels-Dolmans).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Ostatni, niedzielny etap - z metą w Torre del Greco koło Neapolu - wygrała Amerykanka Megan Guarnier (Boels Dolmans), a Niewiadoma finiszowała na trzecim miejscu. Polka przyjechała na metę w sześcioosobowej czołówce i zyskała kilkadziesiąt sekund, dzięki czemu przesunąła się na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Van der Breggen wyprzedziła po 10 etapach Włoszkę Elisę Longo Borghini (Wiggle-High5) o 1.03 i Holenderkę Annemiek van Vleuten (Orica-Scott) o 1.39. Katarzyna Niewiadoma straciła do triumfatorki 4.02.

Małgorzata Jasińska (Cylance) zajęła 34. miejsce ze stratą 20.14, a na 68. pozycji ukończyła wyścig koleżanka klubowa Niewiadomej Anna Plichta - 54.39.

Cretti walczy o życie

Giro Rosa miało także swój dramatyczny moment. W czwartek na na 8. etapie bardzo poważnemu wypadkowi uległa włoska kolarka Claudia Crretti. 21-latka przy prędkości 90 km/h nie wyrobiła się w zakręcie i głową uderzyła o metalową barierkę. Przeszła operację, a lekarze określają jej stan jako krytyczny, ale stabilny. Została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej.

RadioZET.pl/PAP/KS