Zamknij

Karol Domagalski wygrał walkę o życie

Maciej Walasek
05.08.2019 17:04
Karol Domagalski
fot. Facebook/Karol Domagalski

Karol Domagalski czterokrotnie startował w Tour de Pologne, m.in. w ubiegłorocznej edycji w barwach reprezentacji Polski. Kolarz z podkrakowskiej Skały ma za sobą najważniejszy wyścig - o własne życie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Karol Domagalski uległ fatalnemu wypadkowi podczas drugiego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kolarz wpadł do rowu wodnego, uderzając brzuchem w betonowy element. Przez trzy tygodnie pozostawał w śpiączce farmakologicznej najpierw w szpitalu w Nowym Targu, potem w Krakowie. 7 lipca został z niej wybudzony, a niedawno rozpoczął długotrwałą i kosztowną rehabilitację.

- Powrót do życia to niewątpliwie cud Boży, jak powiedział chirurg dr n.med. Czesław Osuch, dodając: "myśmy w tym cudzie pomogli" – pisała na Facebooku żona kolarza Martyna Domagalska.

- Miał pękniętą wątrobę, pękniętą nerkę, ale na szczęście nie trzeba było jej usuwać. Po miesiącu zaczął normalnie funkcjonować. Wrócił mu smak. To sportowy organizm, a co będzie dalej, życie pokaże – powiedział PAP trener Zbigniew Klęk, u którego Domagalski rozpoczynał karierę.

- Teraz celem jest powrót do domu, do żony i dwumiesięcznego synka Mateuszka. Jak to wszystko się stało, synek miał dwa-trzy tygodnie - dodał.

Karol Domagalski będzie obchodził 30. urodziny 9 sierpnia, w dniu zakończenia 76. Tour de Pologne.

RadioZET.pl/PAP/MW