Zamknij

Karol Domagalski walczy o życie. Żona kolarza przekazała pozytywne informacje

Maciej Walasek
08.07.2019 12:12
Karol Domagalski
fot. Karol Domagalski/Facebook

Karol Domagalski nadal walczy o życie. Żona kolarza za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała najnowsze informacje na temat stanu zdrowia zawodnika. – Na jego twarzy pojawił się uśmiech – napisała.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Karol Domagalski w czerwcu uległ bardzo niebezpiecznemu wypadkowi podczas Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kolarz najpierw stracił równowagę i wpadł do rowu, uderzając w betonowy element mostku. Zawodnik doznał obrażeń wewnętrznych i wielu złamań. Pierwsze informacje o jego stanie zdrowia były fatalne, a rodzina prosiła o modlitwę. Na szczęście ostatni wpis żony Karola Domagalskiego spowodował, że w trudnej sytuacji, pojawiło się światełko w tunelu.

Zobacz także

Karol Domagalski: Najnowsze informacje o stanie zdrowia kolarza

- Po wielu dniach od wypadku, mój mąż Karol, został wreszcie wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Jego organizm bardzo dzielnie walczy z ogromem wielonarządowych uszkodzeń. Pomaga mu w tym doskonały zespół lekarzy i pielęgniarek – napisała.

- Na jego twarzy, mimo ewidentnego bólu i dyskomfortu, pojawił się uśmiech wdzięczności Bogu i wszystkim dobrym ludziom, którzy modlili się w jego intencji i okazywali swoje wsparcie na wiele sposobów. Ja również dziękuję za Waszą życzliwość, troskę, dobre słowo i pomoc! Mam nadzieję, że rozpoczął się powrót Karola na trasę życia – brzmi dalsza część komunikatu.

Karol Domagalski: Wsparcie dla kolarza

Zespół Hurom wstawił post, w którym napisał, że stworzono specjalne konto bankowe, przez które można wesprzeć zawodnika dotacjami. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie i rehabilitację.

RadioZET.pl/onet.pl/MW