Polski kolarz walczy o życie. Nowe informacje na temat stanu zdrowia Domagalskiego

Maciej Walasek
17.06.2019 19:15
Karol Domagalski
fot. Karol Domagalski/Facebook

Karol Domagalski walczy o życie w szpitalu po fatalnym wypadku. Mirosław Kostro, dyrektor grupy Hurom w rozmowie z Eurosportem podał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia kolarza.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Karol Domagalski w Małopolskim Wyścigu Górskim w trakcie zjazdu przewrócił się i wpadł do rowu. Następnie 29-letni zawodnik uderzył w betonowy element mostku i doznał rozległych obrażeń wewnętrznych i wiele złamań. Natychmiast został przetransportowany do szpitala w Nowym Targu.

Mirosław Kostro, dyrektor grupy kolarskiej Hurom w wywiadzie dla Eurosportu przekazał najnowsze informacje o stanie zdrowia Domagalskiego przyznając, że jego stan jest bardzo poważny, ale stabilny.

Karol Domagalski walczy o życie: Nowe informacje o stanie zdrowia kolarza

- Karol przeszedł dwie operacje. Jedną w sobotę przed północą, a drugą w poniedziałek. Na szczęście jest już lepiej z wątrobą, zszywana była także nerka. Ze śledzioną jest w porządku, ale generalnie obrażenie wewnętrzne są bardzo duże. Nie ma obrażeń głowy. Sytuacja nadal jest niezwykle poważna, ale pojawiło się troszkę słońca. Liczymy i wierzymy, że wszystko będzie szło w dobrym kierunku – powiedział.

Zobacz także

Karol Domagalski w chwili wypadku był przytomny, ale po trafieniu do szpitala, lekarze wprowadzili go w stan śpiączki.

- Wtedy leczenie jest łatwiejsze. Na pewno dochodzenie do zdrowia potrwa długo. Konieczne będzie skomplikowana i żmudna rehabilitacja. Będziemy się starać niedługo o pomoc całego środowiska – dodał Kostro.

RadioZET.pl/eurosport.tvn24.pl/MW