Zamknij

Kanał Sportowy był zawieszony. Google wyjaśnia decyzję

17.09.2021 13:23
Kanał Sportowy
fot. Kanał Sportowy screen

Kanał Sportowy na kilka godzin został zawieszony w serwisie YouTube. Następnego dnia głos w sprawie zabrało Google, które odniosło się do zdarzenia. - Czasami zdarzają się takie błędy  - tłumaczono.

Kanał Sportowy w czwartek zniknął z YouTube na kilka godzin. Kanał założony przez czterech dziennikarzy: Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego, Krzysztofa Stanowskiego i Michała Pola był usunięty z powodu "naruszeń regulaminu".

Ostatecznie w czwartek około godziny 18:00 Kanał Sportowy wrócił na platformę, o czym poinformowali sami zainteresowani w specjalnym poście.

- Wróciliśmy! Dziękujemy za wsparcie! Jesteśmy Waszym Kanałem! - napisano.

Kanał Sportowy zablokowany na YouTube. Google wyjaśnia

Po całej sytuacji wielu widzów zastanawia się, co było główną przyczyną do zablokowania Kanału Sportowego, ponieważ naruszenie regulaminu może oznaczać m.in. spamowanie lub publikację nieodpowiednich treści.

- Z platformy usuwamy też treści uznane za spam. Czasami zdarzają się nam jednak błędy - np. film zgłoszony przez użytkowników jako spam lub za taki uznany przez system sprawdzający jest omyłkowo usuwany. Jeśli kanał już wcześniej otrzymał ostrzeżenia, to taki błąd może skutkować usunięciem kanału - czytamy w wyjaśnieniu biura prasowego Google Polska, które pojawiło się w serwisie Wirtualnemedia.pl.

- Zawsze twórcy kanału mogą odwołać się od decyzji o zablokowaniu filmu lub zawieszeniu kanału, jeśli uważają ją za błędną. Jeżeli okazuje się, że jakaś decyzja została podjęta przez pomyłkę, szybko staramy się to naprawić, tak jak w tym przypadku - dodano.

RadioZET.pl