Zamknij

Kamil Bortniczuk: Kim jest nowy minister sportu? Żona, dzieci, wykształcenie [SYLWETKA]

13.10.2021 17:23

Kamil Bortniczuk został nowym ministrem sportu, który zastąpi Danutę Dmowska-Andrzejuk. Kamil Bortniczuk - kim jest? Jak wygląda jego oświadczenie majątkowe? Kim jest jego żona i dzieci, jakie ma wykształcenie? Poznaj sylwetkę Kamila Bortniczuka.

Kamil Bortniczuk - kim jest?
fot. Adrian Ciezki/REPORTER

Kamil Bortniczuk - kim jest nowy minister sportu? To tylko jedno z pytań, jakie zadają sobie Polacy. Poniżej przedstawiamy, kim jest Kamil Bortniczuk.

Kamil Bortniczuk będzie następcą Danuty Dmowskiej-Andrzejuk na stanowisku ministra sportu. Informację w rozmowie z PAP potwierdził wicepremier Jarosław Kaczyński. Funkcję wiceministra objąć ma poseł Łukasz Mejza.

Kamil Bortniczuk został nowym ministrem sportu, który zastąpi Danutę Dmowska-Andrzejuk. Kamil Bortniczuk - kim jest? Jak wygląda jego oświadczenie majątkowe? Kim jest jego żona i dzieci, jakie ma wykształcenie? Poznaj sylwetkę Kamila Bortniczuka.

Kamil Bortniczuk nowym ministrem sportu. Kim jest?

Kamil Bortniczuk ma 38 lat i jest posłem na Sejm. Urodził się 11 czerwca w Głuchołazach. Od 2018 roku jest posłem na Sejm VIII i IX kadencji, a w latach 2019-2020 był wiceministrem funduszy i polityki regionalnej.
Do Prawa i Sprawiedliwości Bortniczuk dołączył w 2002 roku, a cztery lata później wybrano go do rady miejskiej w Głuchołazach. Przez konflikt Sławoimra Kłosowskiego z Mieczysławem Walkiewiczem opuścił szeregi partii.

Następnie został politykiem partii Polska Jest Najważniejsza, kandydując do Sejmu w 2011 roku. Dwa lata później Kamil Bortniczuk wspólnie z kilkoma działaczami współtworzył partię Polska Razem. W 2015 roku nie udało mu się wejść do Sejmu, w okręgu opolskim z listy PiS.  W kolejnych latach był m.in. dyrektorem gabinetu ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. W 2017 roku był członkiem zarządu Grupy Azoty ZAK. Tego samego roku został działaczem Porozumienia. W 2018 roku był członkiem rady nadzorczej ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a także mianowano go na rzecznika prasowego Porozumienia, którym był do stycznia 2020 roku.

Kamil Bortniczuk: Żona, dzieci, wykształcenie, oświadczenie majątkowe [SYLWETKA]

Kamil Bortniczuk ma żonę, z którą wychowuje czwórkę dzieci: trzy córki i syna. W internecie trudno znaleźć zdjęcia Bortnicuzka z żoną. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności grać w piłkę nożną.
Wykształcenie Bortniczuka jest niezwykle urozmaicone. W 2007 roku ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku stosunki międzynarodowe. Podyplomowo skończył kierunek Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej również na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest także magistrem prawa, które ukończył na Uniwersytecie Gdańskim.

Oświadczenie majątkowe Kamila Bortniczuka można znaleźć na stronie sejm.gov.pl - TUTAJ.

loader

RadioZET.pl