Kajetan Kajetanowicz szczerze o sobie w książce "Jadę po swoje"

Krzysztof Sobczak
10.10.2017 13:12
Kajto:Jadę po swoje
fot. Materiały prasowe

Najlepszy kierowca rajdowy w Europie, który w miniony weekend po raz trzeci zdobył tytuł mistrza Europy zdecydował się na szczerą rozmowę. Tym sposobem powstał bogato ilustrowany wywiad-rzeka „Kajto. Jadę po swoje”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nawet jeżeli ktoś nie interesuje się rajdami, to i tak ta książka go mocno zaskoczy. Kajetan pochodzi z Ustronia, 16-tysięcznego pięknego miasteczka. Nigdy by mu do głowy nie przeszło, że będzie miał szansę stać się najlepszym kierowcą rajdowym w Europie. To historia o tym, że ludzie z małych miejscowości powinni mierzyć wysoko, bo jeżeli bardzo chcesz, to osiągniesz nawet to, co z pozoru wydaje się niemożliwe  - przekonuje autor wywiadu, Krzysztof Pyzia.

Zobacz także

Premierowe spotkanie z autorami odbędzie się w kolejny piątek (20.10) w gdańskim Empiku (informacja o wydarzeniu na Facebooku; empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141).

Książkę Kajto. Jadę po swoje można zamówić m.in. na stronie internetowej Empiku.

Od obiboka do mistrza

Kajetan Kajetanowicz jako mały chłopiec został zabrany przez ojca na rajd samochodowy. Potem było podkradanie samochodu rodzicom i godziny  spędzane w warsztacie samochodowym ojca. O karierze rajdowej w tamtym czasie nawet jeszcze nie marzył. 

W młodości był obibokiem, palił papierosy, nie unikał alkoholu, chodził na wagary. To jednak nie przeszkodziło mu odnieść sukcesu... Początki nie były łatwe. Na pierwsze auto zarobił sprzedając czajniki, a kiedy wreszcie z pomocą ojca udało mu się wystartować w rajdzie, przesadził z prędkością i dachował, paliwo zaczęło ciec z samochodu, a jego pilotka – przyszła żona – w szoku uciekła do lasu. Później wcale nie było lepiej…

Ale Kajetan się nie poddał. Dzisiaj na linii startu budzi postrach wśród europejskich kierowców. Wielu uważa go za największy talent rajdowych na kontynencie.

"Kajto. Jadę po swoje" to porywająca i szczera opowieść o małych marzeniach, które stają się wielkimi sukcesami i wyzwaniach, które musimy stawiać najpierw samym sobie. Ale to przede wszystkim kopalnia wiedzy dla każdego fana rajdów samochodowych.

kajto. jade po swoje okladka

Rekomendacje

Powiem szczerze – od zawsze wszystko co robiłem, było podporządkowane temu, by jeździć w rajdach. I nadal tak jest. Nie, nie żalę się. Lubię tę robotę. I mam świadomość, że każdy rajd może być moim ostatnim. Jazda 200 km/h do bezpiecznych nie należy.

Kajetan Kajetanowicz

***

Kajto robi coś wielkiego. Warto o tym przeczytać. Ta książka wbija w fotel!

Krzysztof Hołowczyc

***

To jeden z trzech najszybszych kierowców, z którymi jeździłem w ostatnim 20-leciu. Kajetan ma bardzo dużą podzielność uwagi, piekielną wyobraźnię i niesamowity refleks.

Maciej Wisławski

***

Kajetana wyróżnia to, że samochody go słuchają, a ten facet robi z nimi niesamowite rzeczy. I o wszystkim opowiada w tej książce. Mocna rzecz, obok której nie można przejść obojętnie.

Adam Małysz

***

Kajetan Kajetanowicz – jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych. Po raz pierwszy za kółkiem w trakcie rajdu usiadł w 2000 roku, startując w Cieszyńskiej Barbórce. Zawodnik Lotos Rally Team. Dwukrotny Rajdowy Mistrz Europy (2015, 2016) i czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013. W 2013 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Na co dzień mieszka w Ustroniu.

Krzysztof Pyzia – autor bestsellerów – książki "Jerzy Dziewulski o polskiej policji" i  wywiadu rzeki z Wojciechem Pokorą "Z Pokorą przez życie". Producent programu „Poranek z Radiem ZET”, dziennikarz „Playboya” i tygodnika „Angora”. Autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl. Na co dzień jeździ „zabytkowym” samochodem (20-letnie Polo!).

RadioZET