Zamknij

Kajetanowicz: Zwycięstwo w Rajdzie Safari zadedykowałem Sobiesławowi Zasadzie

Maciej Walasek
04.08.2022 16:50

- Wielki szacunek dla Sobiesława Zasady, który dokonał rzeczy niemożliwych, ale pokazał, że da się w wieku ponad 90 lat wystartować w rajdzie. Było mi przykro, że nie udało mu się dokończyć Rajdu Safari. Podczas spotkania obiecałem mu, że jeżeli będę miał okazję wystartować w tym rajdzie, to postaram się go ukończyć. Wygraliśmy ten rajd, ale zrobiliśmy to m.in. dla niego - mówił w rozmowie z RadioZET Kajetan Kajetanowicz, zwycięzca Rajdu Safari 2022.

Kajetan Kajetanowicz
fot. RadioZET.pl

- Każdy dzień był dla nas czymś innym. Ten rajd charakteryzuje się tym, że musisz zarządzać prędkością, zasobami i samochodem, który dostaje w kość. Musisz nastawić się, że w pewnych miejscach musisz specjalnie przegrywać, aby zwiększyć szanse na ukończenie danego odcinka - mówił w RadioZET Kajetan Kajetanowicz, który pod koniec czerwca razem z Maciejem Szczepaniakiem wygrali w Rajdzie Safari.

Kajetan Kajetanowicz tuż przed startem miał okazję porozmawiać z Sobiesławem Zasadą, który w zeszłym roku w wieku 91 lat wziął udział w tej imprezie i udzielił kilku rad Kajetanowiczowi.

- Wielki szacunek dla Sobiesława Zasady, który dokonał rzeczy niemożliwych, ale pokazał, że da się w wieku ponad 90 lat wystartować w rajdzie. Było mi przykro, że nie udało mu się dokończyć Rajdu Safari. Podczas spotkania obiecałem mu, że jeżeli będę miał okazję wystartować w tym rajdzie, to postaram się go ukończyć. Wygraliśmy ten rajd, ale zrobiliśmy to m.in. dla niego. To była dodatkowa motywacja - podkreślał "Kajto".

Kajetan Kajetanowicz po wygraniu Rajdu Safari: Zrobiliśmy to dla Sobiesława Zasady

Pierwsza połowa sezonu za Kajetanowiczem, gdzie kończył jako drugi w Rajdzie Chorwacji i Portugalii. Po drodze zwyciężył w Rajdzie Safari, ale podczas Rajdu Estonii, którym w zeszłym roku ukończył na drugiej pozycji, tym razem był piąty.

- Takie są rajdy, nie zawsze można wygrywać i być "w czubie". Trochę przyzwyczailiśmy się do lepszych wyników, ale trochę to był wypadek przy pracy. Myślę, że wyciągnęliśmy wnioski. Nie jestem w stanie zapewnić, że takie rzeczy nie będą się zdarzać, że zawsze będziemy na podium. Rajdy to bardzo złożona dyscyplina, wiele rzeczy nie zależy od kierowcy i załogi, ale moja jazda nie była tam najlepsza.

RadioZET.pl