Zamknij

Justyna Kowalczyk w samym centrum klęski żywiołowej. Pokazała zdjęcia

21.06.2020 13:23
Justyna Kowalczyk
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Justyna Kowalczyk znalazła się w samym środku nawałnic, które w ostatnich dniach nawiedziły Polskę. Biegaczka narciarska opublikowała zdjęcia krajobrazu Kasiny Wielkiej, który zmienił się nie do poznania po ulewnych deszczach i gwałtownych burzach.

W ostatnich dniach w niemal całej Polsce występują gwałtowne burze z ulewnym deszczem, które zbierają ogromne żniwo. Powalone drzewa, zalane ulice i domy – to pokazuje z czym dokładnie trzeba mierzyć się w tym czasie. Z szalejącym żywiołem spotkała się również Justyna Kowalczyk.

W niedzielę rano multimedalistka olimpijska postanowiła wybrać się na spacer z psem w swojej rodzinnej miejscowości – Kasinie Wielkiej. To, co zobaczyła, przerosło jej oczekiwania. Oczom biegaczki ukazał się przerażający widok, pokazujący niszczycielski żywioł.

Zalane miejscowości po nocnych nawałnicach. ''Nieprzejezdne drogi i mosty''

- Gdy mieszkanie nad rzeką przestaje być fajne... – napisała Kowalczyk pod jednym ze swoich postów na Twitterze.

Justyna Kowalczyk w samym centrum kataklizmu

W Małopolsce synoptycy przewidują kolejne opady deszczu i intensywny silny wiatr. W tamtym regionie strażacy interweniowali ponad 1,5 tysiąca razy. Przez nawałnice część domów jest pozbawiona prądu.

Trzeba liczyć na to, że w najbliższym czasie pogoda będzie tylko się poprawiać, a mieszkańcy nie będą musieli mierzyć się z podobnymi dramatami.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/