Zamknij

Justyna Kowalczyk ostro o zamknięciu lasów: Atrapa walki z wirusem

04.04.2020 13:58
Justyna Kowalczyk ostro o zamknięciu lasów
fot. Justyna Kowalczyk/Facebook

Justyna Kowalczyk bardzo krytycznie odniosła się do decyzji o zamknięciu lasów i parków narodowych w całym kraju. "Atrapa walki z wirusem" - napisała na Twitterze dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe" - tak uzasadniono tę decyzję, a nowe przepisy weszły w życiu 3 kwietnia.

Wcześniej rząd wprowadzał inne zakazy czy wydawał zalecenia, ale dopiero zamknięcie lasów, ostatniej oazy spokoju, gdzie można było wyjść na spacer czy w przypadku sportowców potrenować, wywołała niemałe kontrowersje. Jedną z osób krytykujących ten pomysł jest Justyna Kowalczyk.

"Atrapa walki z wirusem - zamknięcie LASÓW (prawie dla wszystkich). Nie wszyscy jesteśmy z miast. Nie wszyscy mamy gdzieś swoją oporność i zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. POZDRAWIAM" - napisała na Twitterze.

Koronawirus w Polsce: Justyna Kowalczyk krytykuje rząd

Sprowokowana przez jednego z kibiców, który poprosił Kowalczyk o podziękowanie za taki obrót spraw łamiącym rygory, odparła: "Ja podziękuję tym, którzy wiedząc o zagrożeniu od stycznia, zamiast edukować i się przygotować, to bagatelizowali i byli zajęci wyborami. Dziękuję tym, którzy lekarzy wysyłali za granicę, gdy ci mówili, że służba zdrowia jest w zapaści... Tak, tym podziękować mogę".

Justyna Kowalczyk wychodzi za mąż. Kim jest jej narzeczony? [ZDJĘCIA]

"Dawno nie czułam w sobie tyle buntu" - dodała w kolejnym komentarzu.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, w Polsce wykryto do tej pory 3502 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarły 73 osoby.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Twitter