Zamknij

Justyna Kowalczyk wzięła ślub. Gwiazda polskiego sportu zmieniła nazwisko

25.09.2020 22:17
Justyna Kowalczyk
fot. Shutterstock

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli wzięli ślub. Jedna z najlepszych polskich sportsmenek w historii pochwaliła się w mediach społecznościowych zdjęciem z uroczystości i poinformowała, że zmienia nazwisko. "Od wczoraj mówcie mi Justyna Kowalczyk-Tekieli" - napisała była już biegaczka.

Justyna Kowalczyk wzięła ślub z Kacprem Tekielim w czwartek 24 września, lecz poinformowała o tym w mediach społecznościowych dopiero dzień później.

"Ktoś mądry powiedział mi kiedyś, że na wszystko w życiu musi przyjść odpowiednia pora. Od wczoraj Justyna Kowalczyk-Tekieli" - napisała na Twitterze była polska biegaczka narciarska. Obok wpisu zamieściła swoje zdjęcie, na którym pozuje w czerwonej sukni, z szerokim uśmiechem i z bukietem słoneczników w dłoniach.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli wzięli ślub. Gwiazda sportu zmieniła nazwisko

Początkowo ślub miał odbyć się w maju tego roku, jednak z powodu wybuchu pandemii koronawirusa musiał zostać odwołany. Po tym para zdecydowała się nie ujawniać kolejnej daty ceremonii.

Przypomnijmy, że Kowalczyk i Tekieli są parą od ponad roku. Początkowo wstawiali jedynie wspólne zdjęcia, nie informując fanów o związku, jednak "tajemnica" wyszła na jaw, gdy pod koniec października 2019 roku na gali z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Komitetu Olimpijskiego przechadzali się po korytarzach, trzymając przy tym za ręce.

Kacper Tekieli ma 36 lat, urodził się w Gdańsku i jest zawodowym alpinistą oraz instruktorem wspinaczki sportowej. Brał udział w kilku głośnych wyprawach, m.in. przy wyznaczeniu nowej drogi na Broad Peak w 2018 roku.

Osoby Justyny Kowalczyk nie trzeba natomiast nikomu przedstawiać. 37-letnia była biegaczka narciarska jest jedną z najlepszych polskich sportsmenek w historii, w swoim dorobku ma m.in. cztery zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale olimpijskie oraz osiem krążków mistrzostw świata (dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe).

RadioZET.pl