Zamknij

Julie Pomagalski nie żyje. Francuska snowboardzistka zginęła w lawinie w Alpach

23.03.2021 23:29
Julie Pomagalski nie żyje
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Julie Pomagalski, francuska snowboardzistka z polskimi korzeniami, nie żyje. 40-letnia była mistrzyni świata zginęła w lawinie w Alpach Szwajcarskich. O jej śmierci poinformował "Le Parisien".

  • Julie Pomagalski nie żyje
  • Słynna francuska snowboardzistka, była mistrzyni świata, zginęła w lawinie w Alpach Szwajcarskich
  • Jej dziadek, urodzony w Krakowie, Jan Pomagalski, był wynalazcą wyciągu talerzykowego

Julie Pomagalski w 1999 roku zdobyła złoty medal snowboardowych mistrzostw świata w  niemieckiej miejscowości Berchtesgaden. Miała wówczas zaledwie 19 lat. Kolejny krążek imprezy tej rangi, tym razem srebrny, wywalczyła w 2003 roku w Kreischbergu. W sezonie 2003/2004 sięgnęła po Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na igrzyskach olimpijskich w Salt Lake City (2002) i Turynie (2006) zajmowała 6. miejsca w gigancie równoległym.

We wtorek 23 marca z Francji nadeszły tragiczne wieści o śmierci 40-latki. "Le Parisien" poinformował, że snowboardzistka zginęła w lawinie w Alpach Szwajcarskich.

Julie Pomagalski zginęła w lawinie

"Pochodząca z La Tronche w departamencie Isere była jedną z najlepszych snowboardzistek swojego pokolenia. Równie dobrze radziła sobie w slalomie równoległym, gigantach równoległych i w snowcrossie" - czytamy na łamach portalu.

Julie Pomagalski była wnuczką urodzonego w Krakowie Jana Pomagalskiego, wynalazcy wyciągu talerzykowego, a także konstruktora i prekursora wielu typów wyciągów i kolejek.

RadioZET.pl/Le Parisien