Zamknij

Joao Almeida wygrał 78. Tour de Pologne, Michał Kwiatkowski trzeci

15.08.2021 18:48
Joao Almeida wygrał 78. Tour de Pologne
fot. PAP

Joao Almeida z grupy Deceuninck-Quick Step wygrał 78. Tour de Pologne. W klasyfikacji generalnej Portugalczyk wyprzedził Mateja Mohoricia (Bahrain-Victorious) i Michała Kwiatkowskiego (Team INEOS). Ostatni etap z metą w Krakowie wygrał Holender Julius van den Berg (EF-Education Nippo).

Michał Kwiatkowski tym samym ustrzelił swoisty "hat-trick" - stawał już na wszystkich stopniach podium w Tour de Pologne. W 2012 roku zajął 2. miejsce, a triumfował w 2018 roku.

23-letni Almeida powtórzył ubiegłoroczny sukces swojego młodszego kolegi z drużyny, nieobecnego w tym roku w Polsce Belga Remco Evenepoela. Portugalczyk zasłużył na zwycięstwo. Żółtą koszulkę lidera zdobył po wygraniu drugiego etapu w Przemyślu i już jej nie oddał. Wygrał też czwarty odcinek w Bukowinie Tatrzańskiej, a w sobotę był drugi w jeździe indywidualnej na czas w Katowicach, wyprzedzając wszystkich najgroźniejszych konkurentów.

TdP 2021 - WYNIKI 7. etapu

Siódmy etap, z Zabrza do Krakowa (145,1 km), wygrał Holender Julius van den Berg (EF Education-Nippo), który wyprzedził towarzyszy ucieczki Francuza Alexisa Renarda (Israel Start-Up Nation), Amerykanina Matteo Jorgensona (Movistar) i Włocha Gianniego Moscona (Ineos Grenadiers).

Tuż za nimi na metę wpadł peleton. Najlepszy z Polaków, Stanisław Aniołkowski z reprezentacji zajął 22. miejsce.

RadioZET.pl/PAP/af/ krys/