Zamknij

Oszuści okradli ulubieńca Putina. Stracił ponad dwa miliony złotych

24.05.2022 13:12
Jewgienij Pluszczenko oszukany
fot. pixathlon / Malte Christians/REPORTER/EAstNews / Jana Rudkowska/Telegram/screen

Jewgienij Pluszczenko i jego partnerka Jana Rudkowska padli ofiarą oszustów. Ulubieniec Władimira Putina, oficjalnie popierający inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę, stracił 31 milionów rubli, czyli ok. 2,3 mln złotych.

Jewgienij Pluszczenko jest jednym z najlepszych i najbardziej utytułowanych łyżwiarzy figurowych w historii, ale w ostatnim okresie jego nazwisko pada głównie w kontekście wojny w Ukrainie. Były sportowiec w różnych miastach Rosji organizuje gale dla zawieszonych zawodników, a podczas imprez głośno wyraża swoje poparcie dla Władimira Putina i prowadzonej przez niego inwazji.

W związku z agresją międzynarodowi przywódcy nałożyli szereg sankcji m.in. na rosyjski sektor bankowy. I właśnie w takich okolicznościach oszuści znaleźli sposób, by wyłudzić miliony rubli od Pluszczenki i jego partnerki Jany Rudkowskiej.

Pluszczenko oszukany

O zdarzeniu na kanale Telegram poinformowała Rudkowska. Kobieta opublikowała nagranie przedstawiające sprawcę wyłudzenia - 33-letniego Denisa Gontara z okolic Krasnodaru - który pod pretekstem problemów z dostępem do banków dostał od pary 31 milionów rubli, czyli ok. 2,3 mln złotych. Cała kwota miała być przeznaczona na zakup materiałów niezbędnych do budowy obiektów łyżwiarskiej akademii Pluszczenków.

To nie koniec kłopotów. Kolejne 99 milionów miała otrzymać spółka PSK MET KON, która - zdaniem Rudkowskiej - nie wywiązała się z warunków umowy. Zdaniem prawnika Maksima Kalinowa trudno będzie parze odzyskać utracone fundusze. Oszuści często nie mają już tych pieniędzy, a sami nie dysponują środkami, by zadośćuczynić poszkodowanym.

RadioZET.pl/bb-cntv.com