Zamknij

Jest kolejny medal na ME w kolarstwie torowym. Patryk Rajkowski z brązem

06.10.2021 21:02
Patryk Rajkowski
fot. Rex Features/East News

Patryk Rajkowski zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 1 km ze startu zatrzymanego na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym i tym samym sięgnął po brązowy medal tych rozgrywek. Lepsi od Polaka okazali się tylko dwaj Holendrzy - Jeffrey Hoogland i Sam Ligtlee.

  1. Jest kolejny medal na ME w kolarstwie torowym. Patryk Rajkowski z brązem
  2. ME w kolarstwie torowym: Staniszewski i Płosaj również blisko medali

Patryk Rajkowski zdobył w szwajcarskim Grenchen brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w rywalizacji na 1 km ze startu zatrzymanego. Tuż za podium uplasowali się w swoich konkurencjach Daniel Staniszewski i Nikol Płosaj.

Rajkowski świetnie zaprezentował się w eliminacjach, uzyskując drugi czas (59,502) i rozdzielając dwóch Holendrów - Jeffreya Hooglanda oraz mistrza świata w tej konkurencji Sama Ligtlee. Wieczorem Polak przystępował więc do finału jako kandydat do medalu. Pojechał wolniej niż wczesnym popołudniem, ale wynik 59,890 wystarczył do zajęcia miejsca na podium. Inni zawodnicy nie złamali bariery minuty.

Jest kolejny medal na ME w kolarstwie torowym. Patryk Rajkowski z brązem

To trzeci medal biało-czerwonych w tej imprezie. We wtorek brąz wywalczyła drużyna sprinterów, w składzie z Rajkowskim, oraz Daria Pikulik w wyścigu scratch.

Bezkonkurencyjny, zarówno w eliminacjach, jak i w finale okazał się Hoogland, mistrz olimpijski z Tokio w sprincie drużynowym i wicemistrz w sprincie indywidualnym. Drugi z reprezentantów Polski, Filip Prokopyszyn zajął w eliminacjach 20. miejsce i nie wystąpił w ośmioosobowym finale.

ME w kolarstwie torowym: Staniszewski i Płosaj również blisko medali

Czwarte lokaty zajęli Staniszewski w wyścigu punktowym oraz Płosaj w eliminacyjnym. Złote medale w tych konkurencjach wywalczyli reprezentanci Francji Benjamin Thomas i Valentine Fortin.

W środę rozdano także medale w wyścigach drużynowych na 4 km na dochodzenie. Triumfowali Duńczycy oraz Niemki. Polacy zajęli szóste miejsce, a ich koleżanki z reprezentacji - siódme.

Mistrzostwa w Szwajcarii potrwają do soboty.

RadioZET.pl/PAP