Zamknij

Nie żyje Jerzy Wicherek. Znany dziennikarz sportowy zmarł nagle w wieku 73 lat

09.03.2021 19:56
Znicz
fot. Shutterstock

Jerzy Wicherek nie żyje. Znany dziennikarz sportowy krakowskiego "Tempa" oraz olimpijski sprawozdawca z Nagano i Sydney zmarł nagle w wieku 73 lat. Jego pogrzeb odbędzie się 12 marca na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie

  • Jerzy Wicherek nie żyje
  • Znany dziennikarz sportowy i sprawozdawca olimpijski z Nagano i Sydney zmarł nagle w wieku 73 lat
  • Jego uroczystości pogrzebowe odbędą się 12 marca na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie

Jerzy Wicherek, dziennikarz sportowy, wieloletni pracownik i zastępca redaktora naczelnego krakowskiego „Tempa”, zmarł nagle w poniedziałek w Krakowie w wieku 73 lat.

Jerzy Wicherek urodził się 28 kwietnia 1947 w Bielsku-Białej. Liceum ukończył w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach. Studiował w Krakowie, był absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od początku lat 70. pracował jako dziennikarz, specjalizując się w relacjach sportowych i publikując początkowo w „Dzienniku Polskim”, a w latach 1982-84 w „Echu Krakowa”. Od 1984 roku aż do emerytury był dziennikarzem i wieloletnim zastępcą redaktora naczelnego „Tempa”.

Jerzy Wicherek nie żyje. Znany dziennikarz sportowy zmarł w wieku 73 lat

Pisał o koszykówce, narciarstwie alpejskim i kolarstwie. Był sprawozdawcą na Igrzyskach Olimpijskich – zimowych w Nagano (1998) i letnich w Sydney (2000). Przez kilkadziesiąt lat towarzyszył kolarskiemu peletonowi na szosach krajowych i zagranicznych, obsługując największe imprezy w tym sporcie – mistrzostwa świata, Wyścigi Pokoju, Tour de Pologne.

Był autorem publikacji książkowych, w tym wydanej w 2006 roku „Wielkiej Encyklopedii Sportu”.

Uroczystości pogrzebowe Jerzego Wicherka odbędą się 12 marca na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie.

RadioZET.pl/PAP