Zamknij

Skandaliczny pomysł "Carycy Putina". Tak według niej wygląda tolerancja

27.10.2022 22:43

Jelena Wialbe, którą światowe media określają mianem "Carycy Putina", zaproponowała organizację nowej światowej imprezy - igrzysk olimpijskich dla osób LGBT. - Nie muszą mi tego narzucać i mówić, że powinnam być tolerancyjna wobec tych ludzi - powiedziała szefowa rosyjskiej federacji biegów narciarskich.

Jelena Wialbe
fot. Emmi Korhonen/Lehtikuva Oy/East News

Jelena Wialbe, niegdyś wybitna biegaczka narciarska, multimedalistka olimpijska i mistrzostw świata, dziś jest przede wszystkim pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej przez uwielbienie okazywane rosyjskiemu zbrodniarzowi wojennemu. Nic dziwnego, że została nazwana "Carycą Putina".

Szefowa biegów narciarskich w kraju dyktatora wielokrotnie krytycznie wypowiadała się na temat sankcji nakładanych na sportowców. Tak było m.in. po decyzji FIS przedłużającej wykluczenie zawodników z tego państwa z międzynarodowej rywalizacji. Ostatnio przeszła jednak samą siebie, uderzając w społeczność LGBT.

Wialbe: igrzyska dla osób LGBT

- Teraz nie jest jasne, kto kim jest. Mężczyźni są kobietami, kobiety są mężczyznami, wszystko jest pomieszane. Jako matka trójki dzieci i babcia dwójki wnuków nigdy tego nie zrozumiem. I nie chcę tego zrozumieć - mówiła w rozmowie z  "Komsomolskają Prawdą". Na tym jednak nie poprzestała.

- Nie muszą mi tego narzucać i mówić, że powinnam być tolerancyjna wobec tych ludzi. Jeśli MKOl chce być wobec nich tolerancyjny, niech zorganizuje im osobne igrzyska olimpijskie i pozwoli rywalizować ze sobą. Uwierzcie mi, będą mieli nawet widzów - zaproponowała.

Jelena Wialbe po inwazji wojsk Putina na Ukrainę nie została wybrana na kolejną kadencję do Rady Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

loader

RadioZET.pl/Komsomolskają Prawdą/WP Sportowe Fakty