Zamknij

Jarosław Kaczyński potwierdził zmiany. Wiemy, kto zostanie ministrem sportu

13.10.2021 16:43

Jarosław Kaczyński potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że na dniach Ministerstwo Sportu zostanie wydzielone z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ministrem sportu zostanie poseł Partii Republikańskiej - Kamil Bortniczuk. Funkcję wiceministra obejmie natomiast poseł niezrzeszony - Łukasz Mejza.

Kamil Bortniczuk
fot. Piotr Molecki/East News
  1. Jarosław Kaczyński potwierdził: Kamil Bortniczuk ministrem sportu
  2. Z jakiej partii jest Kamil Bortniczuk?

- Ministrem sportu zostanie poseł Kamil Bortniczuk. Do nominacji dojdzie najszybciej jak to możliwe, uwzględniając proces legislacyjny potrzebny na wydzielenie resortu. Sądzę, że w przyszłym tygodniu sprawa się zamknie - powiedział PAP Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, poseł niezrzeszony Łukasz Mejza obejmie funkcję wiceministra sportu.

Jarosław Kaczyński potwierdził: Kamil Bortniczuk ministrem sportu

Prezes PiS odniósł się także do opinii wicepremiera Piotra Glińskiego, który w niedawnym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" stwierdził, że nie widzi potrzeby wydzielania Ministerstwa Sportu z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- Bardzo sobie cenię, lubię i rozumiem wicepremiera Glińskiego. Jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu i nie ma co zwlekać z decyzjami w tej sprawie - oświadczył prezes PiS.

Z jakiej partii jest Kamil Bortniczuk?

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina, który odszedł z rządu razem z niektórymi współpracownikami.

Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana; w Sejmie jest posłem klubu PiS.

loader

RadioZET.pl/PAP