Zamknij

Jarosław Hampel zakażony koronawirusem. Nie wystąpi z Włókniarzem Częstochowa

30.03.2021 14:27
Jarosław Hampel
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/East News

Jarosław Hampel otrzymał we wtorek po południu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował klub żużlowca, Motor Lublin. Zawodnik "Motorowców" pozostanie w izolacji do 7 kwietnia, a więc nie wystąpi w sobotnim meczu pierwszej kolejki PGE Ekstraligi z Włókniarzem Częstochowa.

  • Jarosław Hampel uzyskał we wtorek po południu pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa
  • O zakażeniu słynnego polskiego żużlowca poinformował jego klub, Motor Lublin
  • Wykryta u Hampela choroba COVID-19 sprawia, że zawodnik nie będzie mógł wystąpić w sobotnim meczu 1. kolejki PGE Ekstraligi przeciwko Włókniarzowi Częstochowa

Jarosław Hampel, żużlowiec Motoru Lublin, miał pozytywny test na obecność koronawirusa - poinformowała spółka prowadząca rozgrywki ekstraligi. Zawodnik pozostanie w izolacji do 7 kwietnia i nie będzie mógł wystąpić w sobotnim meczu 1. kolejki z Włókniarzem Częstochowa.

"W wyniku podejrzenia infekcji u Jarosława Hampela, na podstawie objawów klinicznych stanu jego zdrowia nastąpiła niezwłoczna izolacja oraz zgłoszenie do klubowego Komisarza Sanitarnego i Koordynatora Sanitarnego Ekstraligi Żużlowej w celu wykonania testu na obecność koronawirusa. Pozytywny wynik testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) oznacza, że Jarosław Hampel został wykluczony z udziału w rozgrywkach PGE Ekstraligi do czasu uzyskania statusu ozdrowieńca, czyli do 7.04.2021" - głosi komunikat.

Jarosław Hampel zakażony COVID-19. Nie wystąpi z Włókniarzem Częstochowa

Jednocześnie zapewniono, że zawodnik nie miał w ostatnim czasie kontaktu z pozostałymi członkami drużyny oraz sztabu szkoleniowego i pracownikami klubu.

To kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w klubie ekstraligi. Pozytywne testy mieli zawodnicy Zooleszcza DPV Logistic GKM Grudziądz Przemysław Pawlicki, Mateusz Bartkowiak i Kacper Łobodziński oraz dwaj mechanicy. Z tego powodu sobotni mecz GKM z Betardem Spartą Wrocław został przełożony na 23 kwietnia.

Pozytywne wyniki testów mieli też australijscy bracia Jack i Chris Holderowie, Kamil Marciniec oraz jeden z mechaników eWinner Apatora Toruń, a także Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra.

Zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM, w przypadku organizacji zawodów sparingowych wszystkie osoby w nich uczestniczące muszą posiadać negatywne wyniki testu - przeprowadzonego na 48 godzin przed sparingiem - na obecność koronawirusa. Podobnie będzie przed każdą kolejką ruszających 3 kwietnia rozgrywek ekstraligi.

RadioZET.pl/PAP