Zamknij

Jan Wiederek nie żyje. Otylia Jędrzejczak zareagowała na śmierć byłego trenera

26.01.2021 18:57
Jan Wiederek nie żyje
fot. East News

Jan Wiederek nie żyje. Były trener Otylii Jędrzejczak zmarł w wieku 72 lat.

Jan Wiederek po zakończeniu profesjonalnej kariery zajął się działalnością trenerską. W latach 1978-1986 był jednym z pierwszych trenerów szkoły mistrzostwa sportowego w Raciborzu. W latach 1986-1996 pełnił funkcję szkoleniowca AZS AWF Warszawa oraz został wykładowcą w AWF Warszawa. Wychował wielu mistrzów Polski i rekordzistów kraju w tym m.in. Otylię Jędrzejczak.

W latach 1996-2018 piastował stanowiska w Polskim Związku Pływackim: z początku był trenerem kadry, później szkoleniowcem kadry olimpijskiej i kierownikiem szkolenia. O jego śmierci poinformował PZP.

Jan Wiederek nie żyje

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 stycznia 2021 r. zmarł nagle Jan Wiederek bardzo zasłużony dla Polskiego Związku Pływackiego zawodnik, trener, działacz. Jako pływak klubów KSZO Ostrowiec i AZS AWF Warszawa był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Następnie był zawodnikiem piłki wodnej „Legii Warszawa” – czytamy w komunikacie.

Na wieść o śmierci Jana Wiederka zareagowała także Otylia Jędrzejczak.

- Smutna wiadomość dotarła do środowiska pływackiego, odszedł wybitny trener SMS Racibórz, AZS AWF Warszawa, przez wiele lat trener wyszkolenia PZP, mąż, tata i dziadek. Gdy zostałam powołana do pierwszych zawodów kadry wystawił mnie 200 motylkiem, powiedziałam, że nie będę tego pływała, a on powiedział: "będziesz". Usłyszałam wtedy: "pamiętaj, pierwszą setkę pływa się z głową, a drugą z sercem" i tak zawsze to moje 200 pływałam! W mojej pamięci zostanie trener na zawsze - napisała mistrzyni olimpijska z 2004 roku.

RadioZET.pl