Były triumfator Tour de France aresztowany w Hiszpanii! Wtargnął na posesję znanego aktora

Maciej Walasek
05.08.2018 17:42
Jan Ulrich zatrzymany przez policję
fot. Twitter

Jan Ulrich trafił w ręce hiszpańskiej policji. Były zwycięzca Tour de France i mistrz olimpijski w kolarstwie wtargnął w Palma de Mallorca na posesję znanego aktora, Tila Schweigera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek policja aresztowała Jana Ulricha w Palma de Mallorca. Były zwycięzca Tour de France został oskarżony za naruszenie miru domowego swojego sąsiada i za groźby pod jego adresem. 44-latek został zabrany na przesłuchanie, a później wypuszczono go do domu. Jak podają media, Niemiec otrzymał zakaz zbliżania się do swojego sąsiada.

Zobacz także

- Spędziłem pięć godzin na komisariacie. Przyznaję, że doszło do zdarzenia z udziałem mojego sąsiada Jana. Nie tak wyobrażałem sobie moje wakacje – potwierdził sam Ulrich.

Według hiszpańskiej gazety „Diario de Mallorca”, Schweiger urządził imprezę w swoim ogrodzie. Wówczas były zwycięzca Tour de France przeszedł przez płot i zaczął krzyczeć na niego i jego gości. Inna wersja mówi, że Ulrich próbował dołączyć do przyjęcia, ale aktor nie zgodził się na to.

Jan Ulrich to utytułowany kolarz. Na igrzyskach olimpijskich w Sydney zdobył złoty medal. Oprócz tego wywalczył srebrny krążek w jeździe na czas na tej same imprezie. W 1997 roku wygrał Tour de France. Jest trzykrotnym kolarskim mistrzem świata.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl, Twitter/MW