Zamknij

Radna PiS przechwala się grą w golfa i uderza w PO: "Ja jestem elitą"

11.07.2022 11:11

Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego, na Twitterze pochwaliła się grą w golfa i uderzyła w PO. Jednocześnie ogłosiła, że "to ona jest elitą". Wyznanie działaczki partii rządzącej nie spodobało się politykom opozycji oraz części internautów.

Małgorzata Jacyna-Witt
fot. Małgorzata Jacyna-Witt/Twitter

Małgorzata Jacyna-Witt kilka miesięcy temu zasłynęła ostrą krytyką Marcina Wójcika z kabaretu Ani Mru Mru, który opublikował zdjęcie w koszulce z ośmioma gwiazdkami. "To przedstawiciele nie kultury, a kuwety" - pisała radna z woj. zachodniopomorskiego. Teraz działaczka Prawa i Sprawiedliwości w mediach społecznościowych postanowiła uderzyć w Platformę Obywatelską poprzez sport.

"Jak tam chłopcy z PO? Haratacie w pospolitą gałę? No widzicie. A ja, z PiS, na najlepszym w Polsce polu golfowym i jednym z 3 najlepszych w Europie, haratam sobie w golfa z handicap 13,5 jak Tiger Woods, Barack Obama, Joe Biden, Ivanka Trump i jej mąż" - pochwaliła się Jacyna-Witt. To wywołało burzę w sieci.

Małgorzata Jacyna-Witt
fot. Małgorzata Jacyna-Witt/Twitter

Burza w sieci po wpisie Jacyny-Witt [ZDJĘCIE]

Wpis Małgorzaty Jacyny-Witt nie spodobał się politykom opozycji, którzy zwracają uwagę na obecną sytuację w kraju. "Zwykły Kowalski" stara się związać koniec z końcem z powodu wysokich stóp procentowych, wysokiej inflacji i rosnących cen. Tylko w czerwcu - jak wynika z najnowszego "Indeksu cen w sklepach detalicznych" - wzrosły one o 18 procent. Raty kredytów hipotecznych są już dwukrotnie wyższe od początkowych, a prezes NBP Adam Glapiński na ostatniej konferencji prasowej zapowiedział, że w najbliższym czasie nie będzie lepiej: - Będziemy jastrzębiami w tym sensie, że będziemy podnosić stopy, dopóki nie zdusimy inflacji - tłumaczył. I właśnie w takich okolicznościach radna PiS chwali się uprawieniem jednego z najdroższych sportów, jakim jest golf.

Pod postem pojawił się również komentarz popularnej Kataryny. Publicystka zarzuciła działaczce PiS "snobizm". Między paniami wywiązała się dyskusja, która zakończyła się kolejnym wyznaniem polityczki: "Ja jestem elitą, a Pani jest »pseudoelitą« - zakompleksioną, ale z wysokim mniemaniem o sobie".

Małgorzata Jacyna-Witt
fot. Małgorzata Jacyna-Witt/Twitter

Małgorzata Jacyna-Witt przypomniała, że golf uprawia od 20 lat, a wcześniej grała w tenisa. "Rozumiem, że jako pisówka powinnam drzeć pierze albo smażyć kotlety?" - pytała.

Jacyna-Witt uderza w PO i Tuska

Przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa zachodniopomorskiego przypomniała czasy rządów Donalda Tuska. Były premier lubił pograć w piłkę nożną ze swoimi kolegami z rządu i z partii. Wówczas był za to krytykowany. I nadal jest.

"Platfusy słynęli z udawania, że haratają w gałę. Teraz udają, że biegają. Bo więcej ludzi biega, niż harata. Przestali haratać, bo ich zdaniem stało się to pospolite" - zauważyła w dalszej części dyskusji z Kataryną działaczka.

My ze swojej strony zachęcamy do uprawiania jakiegokolwiek sportu, bez ogłaszania, że "mój sport jest lepszy niż Twój".

loader

RadioZET.pl