Zamknij

Polski medalista olimpijski miał wypadek. Potrzebna jest pomoc

Krzysztof Sobczak
21.03.2019 12:44
Jacek Streich miał wypadek
fot. Facebook/Marek Kolbowicz

Jacek Streich, brązowy medalista olimpijski z Barcelony w wioślarstwie, miał wypadek i czeka go długa rehabilitacja. Jego znajomi organizują pomoc.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O zdarzeniu poinformował Marek Kolbowicz: "Nasz wybitny sportowiec, wioślarz, medalista olimpijski a prywat,nie mój Przyjaciel Dzekusia Jacek Streich uległ wypadkowi... pilna pomoc w rehabilitacji..." - napisał jeden z najlepszych wioślarzy w historii. Dodał również zdjęcie poszkodowanego kolegi.

Jak informuje bydgoska "Gazeta Wyborcza", 51-latek złamał miednicę po wypadku na rowerze i przeszedł dwie operację, podczas których zespolono uszkodzoną część ciała śrubami. Jedna z jego znajomych napisała na Facebooku, że sportowiec na razie "nie jest w stanie sam stać".

Jacek Streich - kim jest?

Jacek Streich mieszka obecnie w Anglii, gdzie prowadzi firmę budowlaną. W przeszłości był jednak znakomitym wioślarzem. W 1992 roku w Barcelonie wspólnie z kolegami: Wojciechem Jankowskim Tomaszem Tomiakiem, Maciejem Łasickim i Michałem Cieślakiem zdobył brązowy medal olimpijski w czwórce ze sternikiem. Jest też trzykrotnym medalistą mistrzostw świata (brąz 1991, srebro 1993, brąz 1995).

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS