Zamknij

Jacek Gomólski nie żyje. Były żużlowiec zmarł w wieku 53 lat

03.04.2021 09:54
Jacek Gomólski nie żyje
fot. Shutterstock

Jacek Gomólski nie żyje. Były reprezentant Polonii Bydgoszcz zmarł w wieku 53 lat. Profesjonalną karierę zakończył w 2001 roku.

Jacek Gomólski przez większość swojej kariery jeździł dla Startu Gniezno, którego był wychowankiem. W 1988 roku został zawodnikiem Polonii Bydgoszcz. Razem z klubem sięgnął po brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski i złoty w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. Rok wcześniej razem z Krzysztofem Wankowskim i Tomaszem Fajferem (rezerwa), zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

Po dwóch latach w Bydgoszczy Gomólski wrócił do Gniezna. Wówczas został powołany do reprezentacji Polski na czwórmecz Drużynowych Mistrzostw Świata. W 1996 roku raz jeszcze przeniósł się do Bydgoszczy, aby po trzech latach znów trafić do Gniezna. Żużlową karierę zakończył w 2001 roku.

Jacek Gomólski nie żyje

- Był jednym z najlepszych krajowych żużlowców lat dziewięćdziesiątych. Złoty medalista MMPPK oraz Wicemistrz Polski Juniorów. Oprócz występów w czerwono-czarnych barwach także zawodnik Polonii Bydgoszcz. Ojciec dwóch żużlowców Adriana i Kacpra. Rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, których to odejście dotknęło, przekazujemy wyrazy współczucia. W wieku 53 lat odszedł jeden z największych wychowanków naszego klubu.Cześć Jego Pamięci! - czytamy w poście Startu Gniezno na Facebooku.

Miał 53 lata.

RadioZET.pl