Zamknij

Izabela Marcisz pokazała zdjęcie ze szpitala: "Zęby mam na miejscu"

19.07.2021 22:24
Izabela Marcisz
fot. Izabela Marcisz/Instagram

Izabela Marcisz, tegoroczna mistrzyni świata młodzieżowców z Vuokatti, przeszła operację po wypadku, któremu uległa podczas treningu na nartorolkach w trakcie zgrupowania w Szczyrbskim Jezierze na Słowacji. 21-latka zdementowała doniesienia o powybijanych zębach. "Są na miejscu" - napisała na Instagramie, publikując zdjęcia ze szpitala.

  • Izabela Marcisz przeszła operację twarzy po wypadku, któremu uległa na treningi w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji
  • 21-latka przekazała pozytywne wieści i zdementowała doniesienia o "powybijanych zębach"
  • Nie wiadomo, jak długo zajmie jej powrót do pełni zdrowia

Izabela Marcisz obok Moniki Skinder jest największą polską nadzieją na sukcesy w biegach narciarskich. W tym roku wywalczyła tytuł mistrzyni świata młodzieżowców z Vuokatti w biegu na 10 km stylem dowolnym, a 12 miesięcy wcześniej zdobyła trzy medale mistrzostw świata juniorów w Oberwiesenthal. Niestety aktualnie młoda zawodniczka musi przerwać przygotowania do rozpoczynającego się w listopadzie sezonu olimpijskiego. Wszystko przez nieszczęśliwy wypadek na treningu w Szczyrbskim Jeziorze.

- Iza miała wypadek podczas piątkowego treningu na nartorolkach, zapętliła się przy odepchnięciu kijami, to ją zablokowało i poleciała na twarz. Z tego, co słyszałem, ma między innymi powybijane zęby i jej powrót do zdrowia może zająć nawet parę miesięcy. Być może nie oznacza to dla niej końca sezonu i myślę, że zobaczymy ją na igrzyskach w Pekinie, ale strata, jaką wywoła ten upadek, w znacznym stopniu odbije się na jej formie i rozwoju - tłumaczył w rozmowie ze sport.pl prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. W poniedziałek Izabela Marcisz podzieliła się z fanami bardziej optymistycznymi informacjami.

Izabela Marcisz po operacji. Jaki jest jej stan? [ZDJĘCIA]

"Czasem takie sytuacje się zdarzają. Jestem już po zabiegu. Pęknięta żuchwa szybko się zrośnie i uspakajając wszystkich, zęby mam wszystkie na miejscu. Za opiekę, jaką mam w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, bardzo dziękuje, bo lepiej nie mogłam trafić. Wszystkim za dobre słowo i dobrą energię z całego serca dziękuje" - napisała 21-latka.

Na opublikowanych zdjęciach widać otarcia oraz siniaki na całym ciele. Największy problem stanowi jednak uraz twarzy, choć nie jest tak źle, jak wydawało się po pierwszych doniesieniach.

W przyszłym sezonie imprezą docelową dla zawodników uprawiających sporty zimowe będą igrzyska olimpijskie w Pekinie, które odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022 roku.

RadioZET.pl/sport.pl