Zamknij

Izabela Marcisz miała wypadek: Ma powybijane zęby

18.07.2021 21:47
Izabela Marcisz miała wypadek: Ma powybijane zęby
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Izabela Marcisz miała groźny wypadek w czasie zgrupowania na Słowacji. Biegaczka narciarska doznała urazu twarzy. - Z tego, co słyszałem, to m.in. ma powybijane zęby - ujawnił Apoloniusz Tajner w rozmowie z serwisem sport.pl.

Izabela Marcisz przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji. W piątek 21-latka doznała wypadku, o którym poinformował Apoloniusz Tajner. Prezes PZN na łamach sport.pl zdradził, że m.in. ma powybijane zęby.

- Iza miała wypadek podczas piątkowego treningu na nartorolkach, zapętliła się przy odepchnięciu kijami, to ją zablokowało i poleciała na twarz. Z tego, co słyszałem, ma między innymi powybijane zęby i jej powrót do zdrowia może zająć nawet parę miesięcy. Być może nie oznacza to dla niej końca sezonu i myślę, że zobaczymy ją na igrzyskach w Pekinie, ale strata, jaką wywoła ten upadek, w znacznym stopniu odbije się na jej formie i rozwoju - powiedział Tajner.

Wypadek Izabeli Marcisz. Co ze startem w PŚ?

Sebastian Szymanik lekarz współpracujący z PZN przekazał portalowi sport.pl, że zawodniczka jest już w Polsce, gdzie przeszła wstępne badania w jednym z krakowskich szpitali. Wkrótce ma przejść operację.

Izabela Marcisz przez wielu ekspertów jest uważana za potencjalną następczynię Justyny Kowalczyk-Tekieli. Podczas mistrzostw świata juniorek w Vuokatti sięgnęła po złoty medal w biegu na 10 km w stylu dowolnym. Inauguracja sezonu 2021/22 Pucharu Świata odbędzie się 26 listopada w fińskiej Ruce.

RadioZET.pl