Zamknij

Medalista ME zginął na wojnie w Ukrainie. Czekał na amunicję z Polski

Krzysztof Sobczak
22.04.2022 16:34
Iwan Bidniak nie żyje
fot. Ministerstwo Sportu Ukrainy/Facebook

Iwan Bidniak, drużynowy wicemistrz i brązowy medalista Europy w strzelectwie, zginął podczas wykonywania swoich obowiązków na wojnie w Ukrainie. Mężczyzna czekał na amunicję z Polski. O śmierci 36-latka poinformowało miejscowe ministerstwo sportu.

Iwan Bidniak reprezentował barwy Dynama Dniepr. W 2012 roku wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Londynie, a rok później wraz z kolegami z drużyny sięgnął po dwa medale - srebrny oraz brązowy - strzeleckich mistrzostwo Europy w Osijeku. W mistrzostwach świata zajął 7. miejsce.

Po wybuchu wojny w Ukrainie 36-latek wrócił z zachodniej Europy do rodzimego Dnieporpietrowska i wstąpił w szeregi Sił Zbrojnych, by pomóc w obronie kraju przed wrogimi siłami z Rosji. Niestety w piątek Ministerstwo Sportu Ukrainy przekazało tragiczną informację o śmierci Bidniaka. W komunikacie resortu pojawił się też polski wątek.

Iwan Bidniak nie żyje. Miał 36 lat

"Bliski przyjaciel kupił mu w Polsce potrzebną amunicję, ale do Iwana nigdy nie dotarła. Przesyłka pojawiła się w jednostce w dniu jego śmierci. Został zabity pociskiem wroga podczas wykonywania obowiązków bojowych" - napisano.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Iwan Bidniak pozostawił żonę i 6-letniego syna. Jest kolejnym sportowcem, który poniósł śmierć wskutek inwazji wojsk Władimira Putina na Ukrainę.

RadioZET.pl