Italia Racing: W sierpniu Kubica przetestuje bolid z 2017 roku

Krzysztof Sobczak
11.07.2017 17:25
Robert Kubica
fot. Facebook/Renault Sport F1

W dniach 1-2 sierpnia Robert Kubica przetestuje bolid Renault z 2017 roku - donosi włoski portal "Italia Racing". To może być przełomowy moment w drodze powrotnej Polaka do Formuły 1.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica powróci do F1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

– Kubica pojedzie w teście dla młodych kierowców, który ma odbyć się 1 i 2 sierpnia. Renault chce zobaczyć, jak Polak poradzi sobie w RS17 Nico Huelkenberga i Jolyona Palmera. Dzięki temu będzie można porównać jego wynik z rezultatem wspomnianej dwójki. Ta informacja to prawdziwa bomba – czytamy na stronie "Italia Racing".

Zobacz także

To właśnie ten włoski portal jako pierwszy poinformował o premierowych po 6-letniej przerwie testach Kubicy w F1. Jeśli potwierdzą się również te doniesienia, a krakowianin wykręci lepsze czasy od Palmera, to jego powrót do F1 będzie już na ostatniej prostej. Na razie przed 32-letnim Polakiem kolejny sprawdzian w samochodzie z 2012 roku, który odbędzie się w środę 12 lipca we Francji.

Renault cały czas zaprzecza

Ambasador Renault i 4-krotny mistrz F1 Alain Prost nie chciał komentować tych doniesień. Przyznał jednak, że francuska stajnia cały czas testuje możliwość powrotu Kubicy do królowej motorsportu. Trudno jednak przewidzieć, jak spisze się w środę i czy realny będzie następny krok, jakim byłyby testy w tegorocznym bolidzie, który - jak twierdzą kierowcy - jest bardziej wymagający niż poprzednie modele.

Tymczasem Anthony Rowlinson, który jako jedyny dziennikarz z bliska obserwował testy w Walencji podkreślił, że zaproszenie Polaka na Węgry będzie oznaczało, że "Renault będzie musiało przestać udawać". W jego ocenie, Robert Kubica może wystartować w F1 jeszcze w tym sezonie, w Grand Prix Belgii 27 sierpnia.

RadioZET.pl/Italia Racing/Onet/Powrót Roberta/KS