Zamknij

Igrzyska w Polsce? Miasto chce zorganizować imprezę

Maciej Walasek
22.01.2019 12:44
igrzyska w Pjongczangu
fot. PAP/EPA

Katowice chcą zorganizować Igrzyska Europejskie w 2023 roku. Wiceprezydent Katowic i wiceprezes PKOl-u są już po pierwszych rozmowach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku 

Igrzyska Europejskie w Katowicach? Serwis insidenthegames.biz informuje, że to prawdopodobne. W Rzymie wiceprezydent Katowic, Mariusz Skiba wraz z wiceprezesem PKOl-u, Tomaszem Porębą spotkali się z przedstawicielami Europejskiego Komitetu Olimpijskiego, gdzie poruszono temat organizacji Igrzysk Europejskich, które w 2023 roku miałyby się odbyć w Katowicach.

Zobacz także

To pierwszy krok w tym procesie. W najbliższych tygodniach będzie jeszcze wiele pytań, na które należy odpowiedzieć. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy przyjechać do Rzymu i dowiedzieć się więcej o igrzyskach europejskich. Na poważnie chcemy kontynuować ten proces – powiedział Poręba.

Katowice są jedynym kandydatem, o którym mówi się w mediach. Oficjalną kandydaturę należy złożyć do 28 lutego. Gospodarz trzeciej edycji igrzysk zostanie ogłoszony 20 czerwca.

Pierwsze Igrzyska Europejskie miały miejsce w 2015 roku w Baku. Drugie odbędą się w dniach 21-30 czerwca tego roku w Mińsku.

Polska już wcześniej podkreślała, że zależy jej na organizacji tego typu imprez. Najpierw starano się o zimowe igrzyska olimpijskie w Małopolsce, a później o Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Poznaniu. Obie próby zakończyły się fiaskiem. Może uda się za trzecim razem?

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/MW