Zamknij

Igrzyska 2032 w obu Koreach? Seul i Pjongjang wysłały kandydaturę

01.04.2021 15:41
Kim Dzong-un
fot. STR/AFP/East News

Stolice Korei Południowej i Północnej, Seul i Pjongjang, potwierdziły chęć wspólnej organizacji igrzysk olimpijskich w 2032 roku. "Chcemy w ten sposób propagować wizję MKOl, odnoszącą się do szerzenia pokoju na świecie poprzez sport" - napisały w komunikatach władze obu miast.

  • Korea Południowa i Północna potwierdziły chęć organizacji wspólnych letnich igrzysk olimpijskich w 2032 roku
  • Oba państwa chciałyby, by igrzyska odbyły się w ich stolicach - Seulu i Pjongjangu
  • "Chcemy w ten sposób propagować wizję MKOl, odnoszącą się do szerzenia pokoju na świecie poprzez sport" - brzmi komunikat wydany przez obie stolice

Koreańczycy wysłali wspólną kandydaturę organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2032 roku. Impreza miałaby się odbyć w dwóch stolicach Seulu oraz Pjongjangu. Międzynarodowy Komitet Olimpijski już wcześniej informował, że faworytem jest australijskie Brisbane.

"Przekazaliśmy MKOl naszą wizję wspólnej, koreańskiej organizacji igrzysk. Jesteśmy też zdumieni deklaracją, że Brisbane będzie faworyzowane" - poinformowały władze Seulu.

Igrzyska 2032 w obu Koreach? Seul i Pjongjang wysłały kandydaturę

Chęć organizacji zgłosili także niemieckie Zagłębie Ruhry oraz Katar.

"Postanowiliśmy kontynuować starania się o igrzyska 2032. Chcemy w ten sposób propagować wizję MKOl, odnoszącą się do szerzenia pokoju na świecie poprzez sport" - można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Seul i Pjongjang.

RadioZET.pl/PAP