Hubert Hurkacz: kim jest polski tenisista? [WIEK, RODZICE, RODZINA, INSTAGRAM]

Weronika Domoradzka
14.03.2019 17:00
Hubert Hurkacz: kim jest polski tenisista? [WIEK, RODZICE, RODZINA, INSTAGRAM]

Hubert Hurkacz to polski tenisista, który pni się coraz wyżej w hierarchii światowego tenisa. Sprawdzamy co wiadomo o sportowcu: kim jest, jakie są jego osiągnięcia w turniejach ATP, kim są jego rodzice, a także jakie ma sukcesy?

Hubert Hurkacz: kim jest, jakie są jego osiągnięcia w turniejach ATP, kim są jego rodzice, a także jakie ma sukcesy? Sprawdzamy co wiadomo o młodym, obiecującym, polskim tenisiście. 

Hubert Hurkacz: kim jest polski tenisista?

Hubert Hurkacz to polski tenisista i reprezentant kraju. Ma 22 lata – urodził się 11 lutego 1997 roku we Wrocławiu. Hurkacz reprezentował Polskę w Pucharze Davisa, wygrywał też profesjonalne turnieje rangi ITF Futures i ATP Challenger. Jest złotym medalistą w mistrzostwach Polski seniorów. W 2018 Hubert Hurkacz został nominowany do nagrody ATP w kategorii Odkrycie roku, jednak ostatecznie wyróżnienie przyznano komuś innemu.

>> ATP Indian Wells: Hurkacz zagra w ćwierćfinale z Federerem

Rodzice i rodzina Huberta Hurkacza

O rodzinie Huberta Hurkacza niewiele wiadomo. W rozmowie z portalem Sportowe Fakty polski tenisista zdradził, że to jego matka zachęciła go do gry w tenisa, a później, razem z ojcem, sędziowali jego spotkania.

>> Indian Wells: Hurkacz pokonał półfinalistę Australian Open. Polak w 3. rundzie

Hubert Hurkacz: ATP, Indian Wells

Hubert Hurkacz 13 marca awansował do ćwierćfinału turnieju ATP rangi Masters 1000 w Indian Wells. To największy sukces w dotychczasowej karierze Polaka.

Hurkacz pokonał w środę 13 marca rozstawionego z numerem 24. Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 7:6 (7-3), 2:6, 6:3. Jego kolejnym rywalem jest Roger Federer. Jeśli Hubert Hurkacz wygra ten mecz, po raz pierwszy w karierze znajdzie się w pierwszej 50 rankingu światowych tenisistów.

W Indian Wellds Hurkacz wygrał z Japończykiem Kei Nishikori, a wcześniej pokonał Francuza Lucasa Pouille'a oraz reprezentanta gospodarzy Donalda Younga.

>> Indian Wells: Hubert Hurkacz znów lepszy od Nishikoriego

Instagram Huberta Hurkacza

Zdjęcia z treningów, zawodów i przygotowań do meczów, w których uczestniczy Hubert Hurkacz można znaleźć na Instagramie tenisisty. 

RadioZET.pl/PZ