Zamknij

Horror na zawodach w Rosji. Trwa walka o życie 12-letniego pływaka

13.04.2021 15:59
Skok do wody
fot. Shutterstock

Horror na zawodach w skokach do wody o Puchar Kremla. Jeden z uczestników, 12-letni chłopiec, trafił w ciężkim stanie do szpitala, po tym jak zaliczył koszmarny upadek. Obecnie przebywa w śpiączce.

  • 12-letni pływak miał koszmarny wypadek podczas zawodów w skokach do wody o Puchar Kremla
  • Chłopiec uderzył głową w betonową trampolinę i w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala
  • Obecnie młody zawodnik jest po operacji i znajduje się w stanie krytycznym. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło podczas moskiewskich zawodów w skokach do wody o Puchar Kremla. W turnieju startowali sami młodzi zawodnicy i nic nie wskazywało na to, że nagle impreza zamieni się w horror. Wtedy 12-letni uczestnik zaliczył koszmarny upadek.

Jak poinformowała "Russia Today", chłopiec podczas skoku uderzył głową w betonową trampolinę i w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Lekarze postanowili natychmiast wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej, po czym przeprowadzono poważną operację. Nie znamy jednak dokładniejszych informacji nt. samego upadku ani personaliów zawodnika. Wiadomo jednak, że najbardziej ucierpiała jego głowa.

Horror na zawodach w Rosji. Trwa walka o życie 12-letniego pływaka

Według informacji "RT" na chwilę obecną stan młodego sportowca jest krytyczny. Jeśli uda mu się wyzdrowieć, z pewnością czekać go będzie długa rehabilitacja. Jak dodano, rosyjskie władze szybko zapewniły rodzinie 12-latka wsparcie finansowe i psychologiczne.

- Operację przeprowadzili najlepsi specjaliści w kraju. Sytuacja jest naprawdę trudna i skomplikowana - wyjawił Władimir Leonow, minister sportu w Tatarstanie.

RadioZET.pl/Russia Today