Zamknij

"Kobieta i jej pies spłonęli żywcem". Zawodnikowi NFL grozi 50 lat więzienia

15.12.2021 18:23
Henry Riggs III
fot. Ethan Miller/Getty AFP/East News

Henry Ruggs III, były już zawodnik występującego w lidze NFL Las Vegas Raiders, najbliższe 50 lat może spędzić w więzieniu za spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło 2 listopada na ulicach Las Vegas. "Kobieta spłonęła żywcem w swoim samochodzie. Wraz z nią jej pies" - powiedział koroner stanu Nevada.

Henry Ruggs III 2 listopada pędził ulicami Las Vegas 250 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. W pewnym momencie stracił panowawie nad swoją corvettą i z ogromną siłą uderzył w prowadzoną przez 23-letnią Tinę Tintor Toyotę Rav4. Licznik zatrzymał się na 200 km/h.

Na miejscu zdarzenia zawodnik Las Vegas Raiders odmówił poddania się badania alkomatem. W szpitalu pobrano mu krew i okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Miał 0,16 promila i dwukrotnie przekroczył miejscowe normy. Ponadto w jego aucie znaleziono naładowany pistolet. Wraz z Riggsem podróżowała jego partnerka Rudy Washington, która musiała przejść operację ręki. Oboje i tak mieli mnóstwo szczęścia. W przeciwieństwie do Tintor.

Henry Riggs III zabił 23-latkę

Tina Tintor jej pies rasy golden retriever zginęli na miejscu. Świadkowie zeznali, że 23-latka przeraźliwie krzyczała, ale nie byli w stanie dostać się w pobliże płonącego auta.

"Kobieta i jej pies spłonęli żywcem" - powiedział koroner stanu Nevada. "Sekcja zwłok wykazała, że Tintor doznała złamania nosa, żeber po prawej stronie i lewego przedramienia. Nie miała szans" - dodał, zapewniając przy tym, że pomoc nadeszła błyskawicznie.

Riggs III został zwolniony za kaucją w kwocie 150 tysięcy dolarów i osadzony w areszcie domowym. Prokurator okręgowy Steve Wolfson wyznał, że zawodnikowi, który natychmiast po zdarzeniu został wyrzucony z klubu NFL Las Vegas Raiders, grozi do 50 lat pozbawienia wolności. Proces ruszy 10 marca 2022 roku.

RadioZET.pl/rt.com