Zamknij

Tragedia podczas treningu. Nie żyje 19-letnia biegaczka narciarska

11.08.2022 18:26

Hana Mazi Jamnik nie żyje. 19-letnia reprezentantka Słowenii w biegach narciarskich zginęła tragicznie podczas treningu na nartorolkach w norweskiej gminie Strand. Miała zaledwie 19 lat.

Hana Mazi Jamnik nie żyje
fot. sloski.si

Hana Mazi Jamnik miała rozpocząć ten sezon w słoweńskiej kadrze i przygotowywać się z nią do mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy w 2023 roku. Uchodziła za duży talent, wygrywała juniorskie zawody zarówno w technice klasycznej, jak i łyżwowej, była mistrzynią świata juniorów w biegach na nartorolkach. Niestety jej dobrze zapowiadająca się kariera została brutalnie przerwana w czwartek 11 sierpnia w Norwegii.

Jak opisują norweskie media, 19-latka trenowała na nartorolkach w gminie Strand, gdy w tunelu wjechała w nią ciężarówka. Zawodniczka helikopterem została przetransportowana do szpitala, ale obrażenia były tak rozległe, że nie udało jej się uratować. O śmierci utalentowanej biegaczki poinformowała Słoweńska Federacja Narciarska.

Hana Mazi Jamnik nie żyje

"Podczas przygotowań w Norwegii życie naszej młodej biegaczki narciarskiej Hany Mazi Jamnik zakończyło się tragicznym wypadkiem. Nasze szczere kondolencje dla rodziny. Hana, zawsze będziesz w naszych myślach. Będziemy tęsknić" - napisano w komunikacie.

RadioZET.pl/sloski.si/vg.no