Zamknij

Szantażował i gwałcił swoje podopieczne. Trener-pedofil nareszcie ukarany

05.10.2022 11:46

Były trener żeńskiej reprezentacji Brazylii w gimnastyce Fernando de Carvalho Lopes został skazany na ponad 109 lat więzienia za gwałty, których dopuszczał się na swoich podopiecznych, w tym jednej nieletniej. Szkoleniowiec nie przyznał się do winy i będzie odwoływał się do orzeczenia sądu.

Fernando de Carvalho Lopes
fot. Twitter/screen

Fernando de Carvalho Lopes, były trener kadry Brazylii w gimnastyce, został skazany na 109 lat i osiem miesięcy więzienia za gwałty popełnione na czterech zawodniczkach, z których co najmniej jedna w momencie popełnienia czynu była nieletnia.

Wyrok wydał sąd pierwszej instancji w mieście Sao Bernardo do Campo koło Sao Paulo, ale szkoleniowiec nie przyznał się do winy i będzie odwoływał się od tego orzeczenia - poinformowała stacja Globo Esporte.

Fernando de Carvalho Lopes nareszcie ukarany

Według Globo cztery lata temu około 40 młodych zawodników oskarżyło trenera o nadużycia moralne, fizyczne lub seksualne, a niektórzy z nich brali udział w postępowaniu sądowym jako świadkowie domniemanych wydarzeń z lat 1999-2016, kiedy to Fernando de Carvalho Lopes był szefem klubu MESC w Sao Bernardo do Campo.

W 2016 roku trener został usunięty ze sztabu kadry narodowej, na miesiąc przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro, po skardze rodziców młodej gimnastyczki.

RadioZET.pl/PAP