Giro 2020: Kelderman nowym liderem wyścigu, stracona szansa Majki

22.10.2020 17:39
Wilco Kelderman

Jai Hindley zwyciężył w 18. etapie wyścigu Giro d'Italia. Nowym liderem został Wilco Kelderman. Rafał Majka, który dojechał na metę ze stratą prawie siedmiu minut, stracił szansę na podium w wielkim tourze.

Na mecie liczącego 207 kilometrów górskiego, "królewskiego" etapu - m.in. przez słynną przełęcz Stelvio (2758 m) - Hindley wyprzedził towarzysza ucieczki, Tao Geoghegana Harta. Trzeci był Hiszpan Pello Bilbao ze stratą 46 sekund.

Piąty na metę dotarł Wilco Kelderman (strata 2.18), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wyprzedza o 12 sekund Hindleya i o 15 s Geoghegana Harta.

Giro 2020: Rafał Majka spadł w klasyfikacji generalnej

Dotychczasowy lider Portugalczyk Joao Almeida spadł na piątą pozycję.

Rafał Majka zajął 11. miejsce ze stratą prawie siedmiu minut (6.43) i w klasyfikacji łącznej spadł z szóstej na jedenastą lokatę. Do nowego lidera traci 7.28.