Zamknij

Giro d'Italia: Zwycięstwo Benedettiego, zmiana lidera po 12. etapie

Krzysztof Sobczak
23.05.2019 18:22
Cesare Benedetti
fot. PAP/EPA

Cesare Benedetti (Bora-Hansgrohe) wygrał 12. etap wyścigu Giro d'Italia. Mieszkający w Gliwicach włoski kolarz okazał się najszybszy z ucieczki, w której był także Słoweniec Jan Polanc (UEA Emirates), nowy lider klasyfikacji generalnej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Etap, na którym znalazła się pierwsza w tegorocznej edycji górska premia pierwszej kategorii, miał dość niecodzienny przebieg. Niedługo po starcie do ataku ruszyła bowiem ponad dwudziestoosobowa grupa, która szybko zyskała przewagę nad peletonem z faworytami. W połowie dystansu uciekinierzy wyprzedzali już główną grupę o ponad 15 minut i choć w końcówce najmocniejsi w peletonie mocno przyspieszyli, to Polanc odebrał koszulkę lidera koledze z ekipy Valerio Contiemu.

Na podjeździe na górską premię, a później na trudnym technicznie, bardzo szybkim zjeździe, doskonale jechał Rafał Majka, który nadawał tempo grupce faworytów.

Giro d'Italia: Majka w TOP 10 klasyfikacji generalnej

Po 12 etapach Polanc wyprzedza w klasyfikacji rodaka i pierwszego lidera tegorocznego Giro Primoza Roglica o cztery minuty. Majka awansował do czołowej dziesiątki - 7. miejsce.

RadioZET.pl/PAP/KS