Zamknij

Gimnastyczka złamała kręgosłup po upadku z kilku metrów [WIDEO]

05.12.2019 22:03
Gimnastyczka złamała kręgosłup po upadku z ok. siedmiu metrów
fot. Twitter/screen

Jewgienija Asonowa, rosyjska gimnastyczka, podczas zawodów w Rydze spadła z wysokości ok. siedmiu metrów i złamała kręgosłup. Dziewczyna jest już po operacji, ale może już nigdy nie odzyskać czucia w nogach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Asonowa wykonywała ewolucje na wstęgach. Gdy wspięła się niemal na najwyższy punkt, nie wytrzymała linka mocująca i zawodniczka runęła na ziemię z dużej wysokości. W sieci pojawiły się nagrania z tego wypadku. Nie polecamy ludziom o słabych nerwach.

- Na początku nic nie czułam, potem poczułam silny ból. Od razu zrozumiałam, że złamałam kręgosłup. Nie wiem, jak długo jechałam w karetce. Obudziłam się już po operacji - mówiła Rosjanka w rozmowie z serwisem 5-tv.ru.

Jewgienija Asonowa złamała kręgosłup

Jewgienija Asonowa złamała dwa kręgi i doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Gimnastyczka już nigdy może nie chodzić. - Nie mam czucia w nogach i żeby przewrócić się na drugą stronę potrzebuję pomocy - powiedziała.

Rosjanka ma nadzieję, że koszty leczenia i rehabilitacji pokryją organizatorzy zawodów w Rydze. Jak donoszą media, nie zapewnili oni odpowiedniej opieki medycznej uczestnikom imprezy. Na sali była tylko jedna pielęgniarka, a na karetkę trzeba było długo czekać.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty