Zamknij

Sensacja w PŚ w snowboardzie. Genialny występ Polki przed igrzyskami

14.01.2022 16:59
Aleksandra Król
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

Aleksandra Król wygrała swoje pierwsze zawody Pucharu Świata w snowboardzie w slalomie gigancie równoległym w austriackim Simonhoehe. Polka pokonała w finale reprezentantkę gospodarzy - Julię Dujmovits, która nie zdołała ukończyć swojego przejazdu.

Snowboardzistka Aleksandra Król wygrała zaliczany do Pucharu Świata slalom gigant równoległy w austriackim Simonhoehe. To jej pierwsze zwycięstwo w karierze w tym cyklu.

Król awansowała do 1/8 finału z dziewiątym czasem eliminacji, a później wyeliminowała kolejno: Szwajcarkę Jessicę Keiser, Niemkę Ramonę Theresię Hofmeister i rodaczkę tej ostatniej Melanie Hochreiter, a w finale pokonała reprezentantkę gospodarzy Julię Dujmovits. Dwie ostatnie rywalki 31-letniej Polki nie ukończyły swoich przejazdów.

Genialny występ Aleksandry Król w PŚ w snowboardzie. I to tuż przed ZIO!

Dotychczas najlepszym wynikiem Król w tej konkurencji w PŚ było czwarte miejsce w Chinach w lutym 2019 roku. Była też dwukrotnie druga i dwukrotnie czwarta w slalomie równoległym.

Król awansowała na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, uwzględniającej starty w slalomie gigancie równoległym (151 pkt) i slalomie równoległym (18, łącznie 169). Na prowadzeniu jest Austriaczka Daniela Ulbing - 382 pkt. W klasyfikacji slalomu giganta równoległego Król jest 11., a liderką jest Rosjanka Sofija Nadyrszyna - 291 pkt.

W sobotę w Simonhoehe odbędzie się jeszcze rywalizacja drużynowa w slalomie gigancie równoległym. Będą to ostatnie zawody PŚ w snowboardzie alpejskim przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego).

RadioZET.pl/PAP