Zamknij

Gdańska policja nie ma litości dla siłowni. Aż 182 kontrole w ciągu tygodnia

16.04.2021 12:03
Policja w klubie fitness
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER/East News

Policja z Gdańska przeprowadziła w ciągu ubiegłego tygodnia aż 182 kontrole klubów fitness i siłowni - poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, Magdalena Ciska. - W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych rewizji - zapowiedziała oficer.

  • Gdańska policja przeprowadziła w ciągu ostatniego tygodnia aż 182 kontrole klubów fitness i siłowni
  • Sześć obiektów sportowych tego typu może zostać ukaranych naganą lub grzywną na drodze sądowej
  • Dodatkową karę administracyjną w wysokości 30 tysięcy złotych może nałożyć na placówki sanepid

Gdańska policja przeprowadziła w ciągu ostatniego tygodnia 182 kontrole klubów fitness i siłowni. Sporządzono sześć wniosków o ukaranie do sądu - poinformowała policja.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska powiedziała PAP, że w ciągu tygodnia funkcjonariusze przeprowadzili 182 kontrole w klubach fitness i siłowniach.

Gdańska policja przeprowadziła 182 kontrole siłowni w ciągu tygodnia

- W trakcie kontroli funkcjonariusze sześciokrotnie ujawnili prowadzące działalność kluby fitness, gdzie w środku - wbrew przepisom - znajdowały się ćwiczące osoby. Wobec wszystkich osób podjęto stosowne czynności - dodała Ciska.

Policjanci sporządzili łącznie sześć wniosków o ukaranie do sądu w związku z popełnieniem wykroczeń z art. 116 Kodeksu wkroczeń, a także wystosowali trzy wystąpienia do służb sanitarnych.

Za prowadzenie obiektu sportowego pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia tego typu działalności grozi kara grzywny lub nagany.

Odrębne postępowanie w tej sprawie przeprowadzi sanepid, który może nałożyć na właściciela lokalu karę administracyjną w wysokości 30 tys. zł.

Policja z Gdańska nie zamierza zaprzestać kontroli

- W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych kontroli. Funkcjonariusze będą prowadzić je samodzielnie, ale też wspólnie z pracownikami sanepidu - informuje gdańska policjantka.

9 kwietnia 2021 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, zgodnie z którym obowiązują nowe regulacje w obszarze sportu w ramach walki z  koronawirusem.

Policja przypomina, że wciąż zawieszona zostaje działalność basenów, klubów fitness i siłowni, z wyłączeniem tych, przeznaczonych dla pacjentów lub członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich.

RadioZET.pl/PAP