Robert Lewandowski laureatem 87. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Polski 2021 Roku. To jego trzecie wyróżnienie. Kapitan reprezentacji Polski wyprzedził Anitę Włodarczyk i Bartosza Zmarzlika.

• Gala Mistrzów Sportu: Robert Lewandowski wygrał 87. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Polski 2021 Roku
  • Kapitan reprezentacji Polski wyprzedził Anitę Włodarczyk i Bartosza Zmarzlika
  • Sprawdź wyniki plebiscytu

Gala Mistrzów Sportu 2022wyniki. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Polski organizowany był już po raz 87. Rekordzistką pod względem zwycięstw w tym konkursie jest biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk, która aż pięć razy uzyskiwała największe poparcie kibiców. Po cztery razy wygrywali Irena Szewińska, Stanisław Walasiewicz i Adam Małysz. Z obecnie nominowanych najwięcej sukcesów na koncie mają Robert Lewandowski i Kamil Stoch - po dwa.

Rok 2021 należał do lekkoatletów. To przedstawiciele "królowej sportu" przywieźli najwięcej medali z igrzysk olimpijskich w Tokio, ale żaden z nich nie zmieścił się na podium plebiscytu. Najwyżej na 4. pozycji sklasyfikowany został Dawid Tomala, mistrz w chodzie sportowym na 50 km.

Gala Mistrzów Sportu: WYNIKI plebiscytu 2021

Laureatem Złotego Championa został Robert Lewandowski, dla którego jest to trzecie zwycięstwo w plebiscycie. Za jego plecami uplasowali się Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik.

W finałowej dziesiątce zabrakło miejsca dla tenisistów (Iga Świątek, Hubert Hurkacz) oraz skoczków narciarskich (Kamil Stoch, Piotr Żyła). Dużym zaskoczeniem było 10. miejsce zapaśnika Tadeusza Michalika, a brak "Aniołków Matusieńskiego. Siódme miejsce wywalczyła sztafeta mieszana 4x400 m.