Zamknij

Gala Mistrzów Sportu 2022: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć na żywo?

08.01.2022 07:00
Gala Mistrzów Sportu 2022 transmisja TV
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Gala Mistrzów Sportu 2022: transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć Galę Mistrzów Sportu 2022 w TV? Na jakim kanale będzie można oglądać Galę Mistrzów Sportu? W drugą sobotę stycznia poznamy nazwisko najlepszego polskiego sportowca 2021 roku. Sprawdź transmisję TV z ceremonii Gali Mistrzów Sportu i gdzie obejrzeć plebiscyt na najlepszego sportowca Polski 2021?

Gala Mistrzów Sportu odbywa się corocznie w pierwszej połowie stycznia. Wówczas widzowie poznają nazwiska najlepszych sportowców w Polsce mijającego roku. Impreza organizowana przez "Przegląd Sportowy" po raz 87. wyłoni najlepszego sportowca.

Z pewnością duże szanse na zwycięstwo ma Robert Lewandowski, który razem z Bayernem zdobył mistrzostwo Niemiec. Oprócz tego napastnik pobił rekord Gerda Muellera w liczbie strzelonych goli w jednym sezonie ligowym, strzelił 69 bramek w jednym roku kalendarzowym, a także po raz pierwszy w karierze został nagrodzony statuetką Złotego Buta i zajął drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki.

Gala Mistrzów Sportu 2022: Transmisja TV online

W gronie kandydatów do zostania Sportowcem 2021 roku na Gali Mistrzów Sportu 2022 będą olimpijczycy, którzy zdobywali medale na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W plebiscycie Gali Mistrzów Sportu nominowane zostały kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska, wicemistrzynie olimpijskie, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska za brązowy medal. Wśród lekkiej atletyki na Gali Mistrzów Sportu nie zabraknie sztafety kobiet i mieszanej 4x400: Justyny Święty-Ersetic, Natalii Kaczmarek, Igi Baumgart-Witan i Małogrzaty Hołub-Kowalik.

Poza nimi nominowani w Gali Mistrzów Sportu zostali: Hubert Hurkacz, Iga Świątek, Piotr Żyła, czy Bartosz Zmarzlik.

Kiedy odbędzie się Gala Mistrzów Sportu 2022? DATA i GODZINA

Nominowani w Gali Mistrzów Sportu 2022:

1. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
2. Patryk Dobek (lekkoatletyka)
3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
4. Hubert Hurkacz (tenis)
5. Sztafeta 4x400 m – Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka)
6. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
7. Malwina Kopron (lekkoatletyka)
8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
9. Tadeusz Michalik (zapasy)
10. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)
11. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska (kajakarstwo)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill (żeglarstwo)
14. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
15. Iga Świątek (tenis)
16. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
17. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
18. Sztafeta mieszana 4x400 m – Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)
19. Bartosz Zmarzlik (żużel)
20. Piotr Żyła (narciarstwo klasyczne)

Gala Mistrzów Sportu 2022: Gdzie obejrzeć na żywo?

Gala Mistrzów Sportu 2022 odbędzie się w sobotę, 8 stycznia. Ceremonię wyboru na najlepszego sportowca Polski w 2021 roku będzie można obejrzeć na antenie Polsat, a także online na Polsat Box Go. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona także na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl