Zamknij

Gala Mistrzów Sportu 2021: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać?

09.01.2021 08:00

Gala Mistrzów Sportu 2021: transmisja TV i online. Gdzie oglądać Galę Mistrzów Sportu 2021 w telewizji? Na jakim kanale obejrzeć 86. plebiscyt Przeglądu Sportowego? Na Gali Mistrzów Sportu 2021 poznamy najlepszego sportowca 2020 roku. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami przed Galą Mistrzów Sportu 2021.

Robert i Anna Lewandowscy
fot. Piotr Molecki/East News

Gala Mistrzów Sportu 2021 wyłoni najlepszego sportowca 2020 roku. Zwycięzcę wybiorą widzowie, którzy będą głosować, wysyłając SMS-y na swoich faworytów. W ubiegłym roku tytuł Sportowca Roku powędrował do Bartosza Zmarzlika. W tym roku żużlowiec także będzie miał szansę na triumf, bo podobnie jak przed rokiem może pochwalić się zdobyciem tytułu mistrza świata na żużlu.

Wśród kandydatów na Gali Mistrzów Sportu 2021 jest też Robert Lewandowski. Napastnik razem z Bayernem Monachium wygrał wszystko w klubowych rozgrywkach, co było do wygrania. Jednym z najcenniejszych trofeów bez wątpienia było zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dodatkowo Polak był najlepszym strzelcem w tych rozgrywkach, w Bundeslidze i Pucharze Niemiec. Ponadto 32-latek zdobył wiele nagród indywidualnych za miniony sezon, gdzie m.in. uznano go za najlepszego piłkarza świata.

loader

Gala Mistrzów Sportu 2021: Transmisja TV online. Gdzie oglądać na żywo?

Poza Lewandowskim i Zmarzlikiem faworytem jest Iga Świątek. 19-latka osiągnęła jeden z największych sukcesów w historii polskiego sportu triumfując w wielkoszlemowym French Open. Poza nią w 2020 roku inni polscy sportowcy odnotowali wielkie osiągnięcia: Dawid Kubacki zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, a Jan Błachowicz został mistrzem świata UFC wagi półciężkiej.

Lista nominowanych w 86. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku:

1. Jan Błachowicz (MMA)

2. Jan-Krzysztof Duda (szachy)

3. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)

4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)

5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)

7. Wilfredo Leon (siatkówka)

8. Robert Lewandowski (piłka nożna)

9. Natalia Maliszewska (short-track)

10. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)

11. Kamil Stoch (skoki narciarskie)

12. Iga Świątek (tenis)

13. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)

14. Katarzyna Wasick (pływanie)

15. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Gala Mistrzów Sportu 2021 odbędzie się w sobotę, 9 stycznia. Ceremonię będzie można obejrzeć na antenie Polsatu i Polsatu Sport. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona też na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl