Zamknij

Gala Mistrzów Sportu 2020: O której godzinie? [DATA, GODZINA]

02.01.2020 08:20
Gala Mistrzów Sportu 2020 - O KTÓREJ? KIEDY?
fot. Piotr Molecki/East News

Gala Mistrzów Sportu 2020 - KIEDY? O KTÓREJ godzinie początek 85. plebiscytu "Przeglądu Sportowego"? Bal Mistrzów Sportu 2020 - GODZINA, DATA. O której rozpoczyna się Gala Mistrzów Sportu 2020? Kiedy dokładnie odbędzie się plebiscyt na sportowca roku? Sprawdź podstawowe informacje na temat Gali Mistrzów Sportu 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gala Mistrzów Sportu 2020 - O KTÓREJ się zaczyna? KIEDY dokładnie jest Gala Mistrzów Sportu 2020? W 85. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" dwudziestu sportowców będzie walczyć o miano najlepszego sportowca 2019 roku. Rok temu rywalizacja została zdominowana przez siatkarzy. Tytuł Drużyny Roku otrzymała siatkarska reprezentacja Polski, Trenerem Roku został Vital Heynen, a najlepszym sportowcem - Bartosz Kurek. W tej edycji wśród nominowanych zawodników zaleźli się: Malwina Smarzek-Godek i Wilfredo Leon. Jednak poza nimi jest kilka innych mocnych kandydatów, którzy są wymieniani wśród potencjalnych zwycięzców.

Gala Mistrzów Sportu 2020: O KTÓREJ plebiscyt? KIEDY się zaczyna?

Między innymi wymienia się nazwisko Natalii Maliszewskiej, która została mistrzynią Europy w short tracku na dystansie 500 metrów i zdobyła Puchar Świata na tym samym dystansie. Poza nią na Gali Mistrzów Sportu 2020 o Złotego Czempiona powalczy też Bartosz Zmarzlik - mistrz świata na żużlu, czy Dawid Kubacki - mistrz świata z Seefeld w narciarstwie klasycznym. Nie można zapominać także o Robercie Lewandowskim, który w tym roku w 58 meczach strzelił 54 bramki, co jest rekordowym osiągnięciem w jego karierze.

Gala Mistrzów Sportu 2020: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć w telewizji?

W piątek, dzień przed Galą Mistrzów Sportu 2020 poznamy nazwiska tych, którzy zajęli miejsca 11-20. Pierwsza "dziesiątka" zostanie ogłoszona na uroczystym wydarzeniu.

Gala Mistrzów Sportu 2020: Kto jest nominowany?

1. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Joanna Fiodorow (lekkoatletyka)
4. Tomasz Kaczor (kajakarstwo)
5. Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) (wioślarstwo)
6. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
11. Natalia Maliszewska (short track)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Mateusz Ponitka (koszykówka)
14. Jakub Przygoński (rajdy terenowe)
15. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
16. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
19. Czwórka bez sternika mężczyzn (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) (wioślarstwo)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Gala Mistrzów Sportu 2020: Kiedy jest? O której? [GODZINA, DATA]

Gala Mistrzów Sportu 2020 odbędzie się w sobotę, 4 stycznia. Początek uroczystości zaplanowano o godzinie 20.05. Relacja na żywo z Gali Mistrzów Sportu na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl