Zamknij

Polska firma sponsorem Red Bull Racing

Maciej Walasek
05.02.2019 15:11
Red Bull bolid
fot. Red Bull Racing/Facebook

FuturoCoin zostało oficjalnym sponsorem Red Bull Racing. To kolejna polska firma, która obok PKN Orlen pojawi się w tym sezonie w Formule 1.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

FuturoCoin sponsorem Red Bulla. Pomysłodawcami kryptowaluty tej marki są Roman Ziemian i Stephan Morgenstern. Logo przedsiębiorstwa pojawi się m.in. na dwóch samochodach zespołu z Milton Keynes, kombinezonach i odzieży kierowców: Maxa Verstappena i Pierre’a Gasly’ego oraz w padoku czy materiałach prasowych austriackiej ekipy.

Zobacz także

- W ostatnich latach rozwój kryptowalut oraz technologii blockchain jest niesamowity i cieszymy się, że jesteśmy pierwszym zespołem F1, który angażuje się w ten rynek dzięki współpracy z FuturoCoin. Bezpieczne cyfrowe waluty przodują w rozwoju technologicznym i jesteśmy podekscytowani swoją rolą w tej rewolucji – powiedział szef zespołu, Christian Horner.

To pierwszy taki przypadek w historii Formuły 1, gdzie w królowej sportów motorowych pojawią się kryptowaluty. Kontrakt podpisano na dwa lata.

- Jesteśmy dumni, że FTO jako pierwsza kryptowaluta może pojawić się na bolidzie F1 i to jeszcze przy takiej marce jak Red Bull, który jest znany na całym świecie. Długo i ciężko pracowaliśmy, aby doprowadzić do podpisania tej niezwykle ważnej dla nas umowy – powiedziała Paulina Woźniak z FuturoCoin.

RadioZET.pl/sport.pl/MW