Zamknij

Dramatyczny atak nożownika na polskiego sportowca

23.11.2020 13:55
atak nożownika na polskiego zawodnika
fot. Franek Dubaniowski/Facebook

Franek Dubaniowski został zaatakowany przez nożownika. W niedzielne popołudnie 39-letni mężczyzna napadł na niego i jego ojca podczas przejażdżki w Andrychowie. Zawodnik enduro trafił do szpitala.  

Franek Dubaniowski razem ze swoim ojcem wybrał się na niedzielną przejażdżkę na motocyklach na Pańską Górę w Andrychowie. W pewnym momencie zatrzymali się, aby przepuścić mężczyznę spacerującego z psem. Po chwili ten rzucił się na ojca zawodnika, przewracając go razem z jednośladem. Potem wyjął nóż i rzucił się na interweniującego syna.

Napastnik kierował ciosy głównie w klatkę piersiową. Na szczęście Dubaniowski zdążył się osłonić. Mimo to zawodnik enduro doznał licznych urazów ramienia i uda. Stracił też dużo krwi. Motocyklista w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Wadowicach.

Franek Dubaniowski zaatakowany przez nożownika

Franek Dubaniowski przeszedł operację. Na tę chwilę nie wiadomo, jakie będą konsekwencje dla jego zdrowia i jak odniesione urazy wpłyną na dalsze starty sportowca. Jak podaje profil Naughty Riders, odniesione rany były bardzo głębokie, a nóż na tyle ostry, że przebił nie tylko opony w motocyklu, ale też i bak.

- Dziękuję za wszystkie wiadomości! Nie mam siły odpisywać, jestem już pozszywany, będzie dobrze – napisał Dubaniowski na Facebooku.

Serwis ścigacz.pl przekazał, że 39-letni napastnik został zatrzymany. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Policja prowadzi czynności wyjaśniające.

RadioZET.pl/scigacz.pl