Zamknij

Formuła 1: Specjalny kolor bolidu Alonso w pożegnalnym wyścigu [ZDJĘCIA]

Andreas Nicolaides
23.11.2018 11:03
Fernando Alonso
fot. hochzwei/EAST NEWS

Hiszpański kierowca Fernando Alonso podczas pożegnalnego weekendu w Formule 1 będzie korzystał ze specjalnie pomalowanego bolidu. Żółto-pomarańczowe auto teamu McLaren-Renault z numerem 14 zyska w tylnej części czerwono-niebieskie wykończenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Paski w kolorze czerwonym mają nawiązywać do koloru barwy Hiszpanii, a niebieskie - do flagi Asturii, gdyż Alonso pochodzi z Oviedo.

- Chcemy, aby to ostatnie Grand Prix było dla niego pod każdym względem wyjątkowe - przyznał szef ekipy Zak Brown.

37-letni Alonso ze specjalnie pomalowanego samochodu będzie korzystał już w czasie piątkowych treningów przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi, kończącym tegoroczny sezon F1.

Dwukrotny mistrz świata (2005-06) zapowiedział, że na pewno nie będzie startował w Formule 1 w 2019 roku, ale nie podjął jeszcze decyzji, czy później wróci. Na razie skupia się na zwycięstwie w słynnym Indianapolis 500.

- Wystąpiłem w większej liczbie wyścigów F1 niż mogłem marzyć, gdy do niej trafiłem. Ta część mojej kariery jest zakończona. To był sukces. Odhaczyłem ten rozdział i teraz czekam na kolejny - powiedział na antenie ESPN zwycięzca 32 wyścigów GP.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN