Ogromne zmiany w F1. Kibice będą zadowoleni?

Maciej Walasek
04.02.2019 18:39
Formuła 1
fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport/Facebook

Formuła 1 przechodzi szereg zmian. W nowym sezonie 2019 władze F1 postanowiły dokonać korekt w ustawieniu kamer w taki sposób, aby kibice zgromadzeni przed telewizorami mogli odczuć prędkość, z którą będą jeździć kierowcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Formuła 1 przechodzi kolejne zmiany. Od kiedy królową motorsportu przejęło Liberty Media, w najwyższej serii wyścigowej świata dochodzi do wielu nowinek. Przede wszystkim nowe władze otworzyły się na młodych ludzi wprowadzając nowe możliwości, dzięki którym nowi fani mieliby szansę zbliżenia się do dyscypliny. W związku z tym m.in. rozbudowano social media, a świat Formuły 1 zaczął coraz bardziej działać w mediach społecznościowych.

Zobacz także

W tym sezonie amerykańskie władze postanowiły dokonać zmian w ustawieniu kamer wokół toru. Dzięki temu rozwiązaniu, kibice śledzący zmagania przed telewizorami będą mogli poczuć prędkość, z jaką poruszają się kierowcy.

- Przyszły sezon F1 będzie kolejną okazją do postępu w prędkości sportu i tempie bolidów. To oznacza, że musimy ponownie przemyśleć pozycje wszystkich kamer. Jeśli kibic jest na trybunach, bolidy wyglądają niesamowicie – powiedział szef działu ds. TV i mediów, Dean Locke.

- Kąty kamery czy obiektywy mogą nieco przekłamywać rzeczywistość i sprawiać, że obraz nie wskazuje na odpowiednią szybkość bolidów. Dlatego szukamy odpowiednich metod, aby to zmienić. Panorama zawsze bardzo dobrze oddawała prędkość, natomiast potrzebujemy teraz czegoś więcej – dodał.

Według Locke’a w kalendarzu Formuły 1 znajdują się już obiekty, dzięki którym bolidy F1 wyglądają okazale. Jednym z takich przykładów jest Japonia.

Poza zmianami wizualnymi, władze królowej motorsportu poczyniły spory postęp nad dźwiękiem samochodów. Kiedy od 2014 roku najwyższa seria wyścigowa świata weszła w erę silników hybrydowych, pojawiło się wiele krytycznych uwag pod adresem odgłosów bolidów. Efekty były widoczne niemal natychmiast. Możliwe, że podobnie będzie w przypadku kamer.

RadioZET.pl/sport.pl/MW